Menu Zamknij

WAK 4: Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) zaprasza na IV edycję konferencji WSPÓŁCZESNA ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU – TRENDY, TECHNOLOGIE I PRAKTYKA. „Różnorodność ekologiczna – teoria i praktyka”, która odbędzie się 28 października w Krakowie (sala konferencyjna Politechniki Krakowskiej ‘Kotłownia’) Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Październikowa edycja poświęcona będzie tematyce różnorodności ekologicznej w kontekście projektowania i wykonawstwa przestrzeni publicznych. Tym razem do udziału zaprosiliśmy ekspertów z renomowanych polskich uczelni oraz cenionych projektantów z Francji i Niemiec. Na zaproszenie SAK do Polski przyjadą: CHRISTINE DALNOKY, HEINER LUZ oraz LEONARD GROSCH.

PROGRAM KONFERENCJI

11.00 Otwarcie konferencji – prof. Aleksander Böhm, Instytut Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej

11.05 Bioróżnorodność w teorii i praktyce warsztatowej architekta krajobrazu, prof. ZBIGNIEW MIREK (PAN Kraków)                 

11.40 Zasada aspektów wiodących. Uniwersalność w dużej i różnorodność w małej skali. Byliny w przestrzeni publicznej z perspektywy designu, HEINER LUZ (Luz Landschaftsarchitekten)

12.40 Zastosowanie kompozytów drewna w małej architekturze miejskiej i ogrodowej (Praktyczny.eu)

13.55 Od ekologii do ekozofii – nowy wymiar kształtowania przesztrzeni miasta, dr AGNIESZKA KĘPKOWICZ (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie)

14.25 Ekosferyczna osada – czy możliwa jest symbioza antropogenicznych i przyrodniczych siedlisk? dr PAWEŁ KOJS (Śląski Ogród Botaniczny)

14.55 Park w Gleisdreieck – aspekty współczesnego Berlin-Park, LEONARD GROSCH (Atelier Loidl)

16.15 Stick charts, CHRISTINE DALNOKY (Atelier Christine Dalnoky)

17.15 Dyskusja i zakończenie

                   
Prowadzenie konferencji: Wojciech Januszczyk (Prezes SAK).

Prelegenci:

prof. ZBIGNIEW MIREK dyrektor Instytutu Botaniki Polskiej Akademii Nauk w Krakowie; członek Polskiego Towarzystwa Botanicznego, Rady Naukowej Tatrzańskiego Parku Narodowego oraz wiceprzewodniczący Rady Naukowej Muzeum Tatrzańskiego; członek-założyciel i członek Rady Fundacji Botaniki Polskiej im. W. Szafera

HEINER LUZ absolwent Uniwersytetu Technicznego w Monachium, profesor i wykładowca Instytutu Architektury Krajobrazu w Dreźnie; założyciel LUZ Landschaftsarchitekten, pracowni specjalizującej się w projektach nasadzeń bylinowych na otwartych terenach; członek Izby Architektów Bawarii i Niemieckiej Federacji Architektów Krajobrazu (BDLA)

dr AGNIESZKA KĘPKOWICZ architekt krajobrazu (absolwentka SGGW), projektant, wykładowca (SGGW, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie), autorka wielu artykułów z dziedziny architektury krajobrazu, wielokrotny juror Konkursu o Zielony Laur Wystawy Ogrodniczej “Zieleń to Życie”

dr PAWEŁ KOJS dyrektor Śląskiego Ogrodu Botanicznego; absolwent Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; wykładowca akademicki, odbywał staże w kilku uniwersytetach w Indiach i Nepalu; od października 2010 Przewodniczący Rady Ogrodów Botanicznych w Polsce

LEONARD GROSCH architekt krajobrazu, kształcił się w Monachium, Kopenhadze, Dreźnie i Berlinie gdzie zdobył dyplom; dyrektor i partner w pracowni Atelier Loidl Landscape Architects

CHRISTINE DALNOKY architektka krajobrazu; absolwentka prestiżowych Ecole nationale supérieure des Beaux Arts w Paryżu oraz Ecole nationale supérieure du paysage de Versailles. Wykłada w Instytucie Architektury w Mendrisio Ticino w Szwajcarii. Zwyciężczyni m.in. Stypendium Francuskiej Akademii, otrzymała Srebrny Medal Akademii Architektury w 2000 r. oraz Prix de la Biennale de paysage de Barcelona w 2001 roku. Jest autorką m.in. Metropolitan Water Park w Saragossie (EXPO 2008), a także licznych założeń krajobrazowych stworzonych we współpracy ze światowej sławy architektami takimi jak Richard Rogers, Norman Foster czy Aurelio Galfetti, Renzo Piano. L’Atelier de Paysage de Christine DALNOKY

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK