Menu Zamknij

WAK6: Architektura krajobrazu w Europie Środkowej

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) zaprasza do udziału w 6. edycji konferencji „Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka”, która odbędzie się 22 marca w Warszawie (Aula Kryształowa, SGGW). 

Marcowa konferencja poświęcona będzie architekturze krajobrazu w krajach Europy Środkowej i zmianom, które w niej zachodzą od transformacji. Prelegenci z Czech, Węgier, Słowacji i Polski przedstawią swoje projekty, podzielą się doświadczeniem i refleksjami na temat kondycji architektury krajobrazu w naszym regionie.

Prezentacje zilustruje wystawa „Współczesna architektura krajobrazu w krajach Grupy Wyszehradzkiej”. Ekspozycję złożoną z 40 wybranych projektów z krajów partnerskich SAK przygotował wspólnie z Uniwersytetem Corvinus (Budapeszt) i stowarzyszeniami branżowymi z Czech i Słowacji. Finansowanie wystawy zapewnia Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

WAK6: ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU W EUROPIE ŚRODKOWEJ
22 marca, SGGW, Warszawa

PROGRAM KONFERENCJI

10.00 Recepcja
10.30 Otwarcie konferencji, URSZULA FORCZEK-BRATANIEC, WOJCIECH JANUSZCZYK (SAK)
10.45 Architektura krajobrazu w krajach Grupy Wyszehradzkiej, STEPAN SPOULA (Czechy), EVA WERNEROVA (Słowacja), SANDOR BARDOCZI (Węgry)
11.30 Miejsca dla ludzi. 3 x zmiana na zielono,
EVA WERNEROWA (Awe Atelier, Słowacja)
12.15 Certus Technologie Budowlane – produkty inspirowane naturą, AGNIESZKA MIŁOSZEWSKA (Centrus Technologie Budowlane)
12.30 Renowacja ogrodów zamku królewskiego w Gödöllő,
ALBERT FEKETE (Uniwersytet Corvinus/LéptékTerv, Węgry)
13.15 lunch
14.15 Barwa w iluminacji budynków i zieleni, MICHAŁ PAWLACZYK (Schreder Polska)
14.30 Inna przestrzeń, STEPAN SPOULA (Czechy)
15.15 V4 i mała architektura. Doświadczenia jednej firmy,
Václav Stoszek (mmcite, Czechy)
15.45 przerwa kawowa
16.15 Pozwólmy drzewom żyć – deski tarasowe nowej generacji, WITOSŁAW PASTUSZKA (Driftwood s.c)
16.30 O egzystencjalnej negocjacji. Rewaloryzacja Parku w Żelazowej Woli,
BOLESŁAW STELMACH (Stelmach i Partnerzy, Polska)
17.15 Dyskusja i zamknięcie konferencji

Prowadzenie konferencji: Wojciech Januszczyk (Prezes SAK), Urszula Forczek-Brataniec (SAK).

PRELEGENCI 

EVA WERNEROVA  licencjonowana architektka krajobrazu, członkini Słowackiej Izby Architektów. Prowadzi własną pracownię projektową i firmę wykonawczą AWE ATELIER (Piestany, Słowacja). Zdobywczyni krajowej nagrody CE.ZA.AR 2008 za rewitalizację dróg wodnych w mieście Piestany. Nagrodzona przez Słowackie ministerstwo Rozwoju Regionalnego za rekonstrukcję parku historycznego w miejscowości Oponice.
ALBERT FEKETE, architekt krajobrazu, profesor Uniwersytetu Corvinus w Budapeszcie (Wydział Architektury Krajobrazu), w 2012 roku został wyróżniony nagrodą “Architekt krajobrazu roku” przyznawaną przez węgierskie Stowarzyszenie Architektów Krajobrazu. Właściciel biura projektowego LéptékTerv, które zrealizowało wiele projektów na Węgrzech, Rumunii, Niemczech i Holandii, związanych głównie z przestrzenią publiczną i rewitalizacją historycznych ogrodów.
BOLESŁAW STELMACH wybitny polski architekt, absolwent Politechnik Krakowskiej i Politechniki Warszawskiej (studia podyplomowe), od 1985 prowadzi samodzielną praktykę zawodową; laureat wielu konkursów w tym m.in. Domu dostępnego (1995), Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego (2003), Rewaloryzacji Parku w Żelazowej Woli (2006). W 2010 roku został laureatem Honorowej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich [źródło: wikipedia; fot. teatrnn.pl]
STEPAN SPOULA  architekt krajobrazu, autor projektów tworzonych w bliskiej współracy z architektami; współautor między innymi projektu nabrzeży Maxidog Fík w Kadaniu nominowanego do nagrody Mies Van den Rohe w 2011 roku. Wykładowca na Wydziale Architektury w Pradze, autor artykułów o szerokim zakresie tematycznym; współtwórca stowarzyszenia zajmującego się kwestią krajobrazu miejskiego praskich przedmieść.

 

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK