Menu Zamknij

WAK 2019: Współczesne formy ogrodowe

Zapraszamy na siedemnastą konferencję szkoleniową z cyklu Współczesna Architektura Krajobrazu – trendy, technologie i praktyka pt. Współczesne formy ogrodowe, która odbędzie się w Krakowie w dn. 16.10.2019 r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha – ul. Marii Konopnickiej 26, 30-302 Kraków. Konferencja realizowana jest pod patronatem ELCA. Konferencja kierowana jest do wykonawców ogrodów i terenów zieleni.

Formularz rejestracji ON-LINE na WAK 2019

Prelegenci WAK 2019

Marc Weißhaar- biuro projektowe LUZ Landschaftsarchitekten München, Monachium, Niemcy

Wystąpienie pt.: Zasady projektowania rabat bylinowych w nurcie ‘aspektów wiodących’
Marc Weißhaar podczas swojej prelekcji zwróci uwagi na zastosowanie mieszanek bylinowych w nurcie ‘aspektów wiodących’ w zieleni publicznej, przedstawi plusy zastosowania bylin w mieście i ogrodach publicznych. Prelegent poruszy przedstawi ideę zjednoczenia w dużej skali poprzez różnorodność w małej skali.

Marc Weißhaar jest asystentem Henera Luza w niemieckim biurze zajmującym się projektowaniem nasadzeń oraz architekturą krajobrazu LUZ Landschaftsarchitekten München w którym zdobył doświadczenie oraz wiedzę praktyczną o roślinach. Ukończył studia na kierunku Architektura Krajobrazu w Hochschule Weihenstephan Triesdorf (uniwersytet nauk stosowanych) podczas studiów, głównym tematem kształcenia było projektowanie wieloletnich nasadzeń bylinowych. Tematem dyplomu Marca brzmiał „Rośliny spontaniczne jako narzędzie projektowe przyszłości”.

Peter Berg – biuro projektowe GartenLandschaft Berg & Co. GmbH

Wystąpienie pt.: Moje Ogrody
W swoim wystąpieniu Peter Berg wyjaśni podstawy estetyczne i filozoficzne leżące u podstaw jego projektów, a także materiały i elementy projektu, których używa. Projektant opowie o wyzwaniach wynikających z ukształtowania ogrodu, które należy wziąć pod uwagę zanim zajmie się wykorzystaniem roślin. Przybliży on tematykę między innymi projektowania  „Nowym Stylu Niemieckim” i koncepcji kolorystycznych, które preferuje.

Peter Berg jest właścicielem biura projektowego GartenLandschaft Berg & Co. GmbH – projektantem i wykonawcą ogrodów. Firma GartenLandschaft Berg cieszy się dużą popularnością dzięki swojemu otwartemu podejściu do miłośników ogrodów i designu. Peter Berg jest również aktywnym wykładowcą – prowadzi seminaria między innymi w Austrii, Rosji a także Estonii.

Noel Kingsbury – brytyjski projektant ogrodów

Wystąpienie pt.: Nasadzenia inspirowane naturą – potencjał i problemy
Nazywany „naturalistycznym” i „ekologicznym” nurt projektowania nasadzeń staje się coraz bardziej popularny, szczególnie w przypadku bylin.  Przy tym temacie pojawia się pytanie, jak skuteczne i długotrwałe jest takie rozwiązanie? Jak projektować i rozwijać nasadzenia w przeciągu nadchodzących sezonów? Przegląd kilku współczesnych podejść z krytycznym komentarzem
na temat tego co sprawdza się, a co nie działa.

Noel Kingsbury to brytyjski projektant ogrodów, wykładowca oraz autor wielu książek z zakresu projektowania i biologii roślin (m.in. “Ukryta historia drzew. Sekretne właściwości 150 gatunków” oraz “Projektowanie rabat. Kompozycje ogrodowe”).  Noel Kingsbury w swoich działaniach,  promuje naturalistyczne i zrównoważone projektowanie, nawiązujące do natury. Polega ono na eksponowaniu różnorodności gatunków roślin w ogrodzie, przestrzeni miast oraz otwartych krajobrazach. To wybitny specjalista w zakresie projektowania kompozycji z bylin i traw ozdobnych, jest uznanym autorytetem w tej dziedzinie, a swoją wiedzą chętnie dzieli się z innymi podczas warsztatów, szkoleń oraz indywidualnych konsultacji. Efekty takiej współpracy można zauważyć chociażby w Warszawie.

Dorota Rudawa – biuro projektowe RS Architektura Krajobrazu, Warszawa

Wystąpienie pt.: Ogród wielkomiejski
Wybrane realizacje i projekty form ogrodowych w centrum miasta.   Tworzenie zielonych, przyjaznych ludziom  miejsc o własnej tożsamości, które stają się autonomicznymi punktami na mapie miasta, mimo, że są projektowane i realizowane w skali ogrodu.

Dorota Rudawa jest absolwentką Podyplomowego Studium Planowania Przestrzennego i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej, Międzynarodowego Kursu Planowania i Projektowania w Krajobrazie – Uniwersytetu w Wageningen w Holandii, SGGW w Warszawie, Członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Warszawie , 2016-2019. Sędzia konkursowy SARP, oddział Warszawski, od 2017 r. Prelegent, wykładowca na licznych wystawach, konferencjach i uczelniach w kraju i za granicą. Właściciel biura projektowego RS Architektura Krajobrazu. Od 1996 tworzącego projekty architektury krajobrazu m.in. Zagospodarowanie lewobrzeżnego bulwaru Wisły, Zielona Świętokrzyska i Plac Powstańców, modernizacja Skweru B. Wodiczki, Wiśniowy Business Park, 19 Dzielnica; Mokotów Business Park w Warszawie,  Skwer Hoovera, Międzynarodowe Centrum Konferencyjne w Katowicach, “Hala Koszyki” w Warszawie; Ambasada RP w Berlinie, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Otoczenie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Wkrótce przedstawimy kolejnych prelegentów.

Organizator konferencji

Patroni branżowi

Elca

Sponsorzy konferencji

Hortnas
FX Luminaire

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży, działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK

FreshMail.pl