Menu Zamknij

WAK 9: Przestrzenie aktywnego wypoczynku w krajobrazie

„Przestrzenie aktywnego wypoczynku w krajobrazie” to 9 edycja konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) w ramach cyklu „Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka” (WAK).

Jesienna edycja konferencji zaplanowana jest na 16 października (Warszawa). Goścmi WAK9 będą polscy i zagraniczni autorzy projektów miejsc inspirujących do aktywności fizycznej – od placów zabaw, przez ścieżki zdrowia i rowerowe, po parki sportu.

Czas i miejsce: Aula Kryształowa SGGW, ul. Nowoursynowska 166, Warszawa (budynek nr 9 na planie Kampusu).

PROGRAM KONFERENCJI*              

11.00   Otwarcie konferencji – Piotr Reda (Prezes SAK)                       

11.10   Place zabaw jako katalizatory rozwoju miast, Elger BLITZ, CARVE (Holandia)       

12.05   Plac zabaw – od projektu do realizacji, Bas SLIJKHUIS, IJreka (Holandia)

13.00   Więcej niż place zabaw, Jan BAŁUK, HUCK                 

14.10   Natura na placach zabaw, Anna KOMOROWSKA pracownia k.                           

14.50   Dania na rowerach – planowanie infrastruktury rowerowej i rola państwa, Zofia JAGIELSKA, Duńska Dyrekcja Dróg (Dania)                

15.45   Dookoła świata z placami zabaw Richter Spielgerate, Mariusz PUCZYŃSKI, Puczyńs

16.30   Zastosowania zaturalnych nawierzchni wodoprzepuszczalnych HanzaVia we współczesnej architekturze krajobrazu – powierzchnie biologicznie czynne, Robert CZARNECKI, HanzaVia Polska 

16.45   Wisła – największa przestrzeń rekreacyjna Warszawy, Marek PIWOWARSKI, Pełnomocnik Prezydent m.st. Warszawy ds. Wisły                

17.25   Park sportu Plug n Play w Kopenhadze, Jonas P BERGLUND, Kragh & Berglund (Dania) 

* program konferencji może ulec drobnym zmianom (np. kolejność prezentacji). O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco (+ email/Facebook).

Prelegenci:

ELGER BLITZ założyciel i starszy projektant w pracowni Carve, od 15 lat zajmuje sie projektowaniem przestrzeni publicznej, w projektowaniu dla dzieci i młodzieży wyróżnia go nowatorskie i interdyscyplinarne podejście. Jego niekonwencjonalne podejście i pomysły sprawiło, że jest częstym gościem konferencji i wyższych uczelni jako wykładowca, zarówno w Holandii, jak i za granicą.

ANNA KOMOROWSKA architektka krajobrazu i pedagożka, współzałożycielka edukacyjno-projektowej pracowni k., specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni dla dzieci, partycypacji społecznej z udziałem dzieci oraz edukacji architektonicznej dzieci i młodzieży. Autorka kilkudziesięciu artykułów i książki dla dzieci “Przewodnik po architekturze codziennej”. Mama Franka.

ZOFIA JAGIELSKA inżynier, urbanistka (Duński Uniwersytet Techniczny) oraz architekta krajobrazu (Uniwersytetu w Kopenhadze) specjalizująca sie w rozwiązaniach urbanistycznych dla rowerzystów. Od 2013 w Duńskiej Dyrekcji Dróg; zajmuje sie organizacją konferencji rowerowych, infrastrukturą dla rowerów na terenie całej Danii oraz administracją funduszu na rozwój transportu rowerowego. Wcześniej, przez wiele lat, zatrudniona w Gminie Kopenhaskiej w Sekretariacie do Spraw Rowerów.

JONAS P BERGLUND architekt krajobrazu, studiował na Uniwersytecie w Kopenhadze oraz Duńskiej Akademii Sztuk Pięknych, obecnie partner w pracowni Kragh&Berglund, pełniu funkcję dyrektora projektoweg, ma na swoim koncie szereg projektów przestzreni publicznych niewielkich miejskich skwerów, place zabaw, po rozległe parki i projekty planistyczne