Menu Zamknij

WAK 7: Mistrzowskie Ogrody

Zapraszamy do udziału w kolejnej konferencji SAK “Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka” (WAK7). Mistrzowskie Ogrody (22 listopada, Warszawa ).

To największe tegoroczne wydarzenie branży w Polsce ze względu na wyjątkowych prelegentów. Na zaproszenie SAK do Warszawy przyjadą utytułowani projektanci ogrodów – złoci medaliści prestiżowej wystawy Chelsea Flower Show. Wśród nich tegoroczny laureat Robert Myers oraz aż trzykrotnie nagrodzeni złotymi medalami: Kate Gould i Chris Beardshaw. W konferencji wezmą udział również wykonawcy “złotych ogrodów” Leo Baistow oraz Peter Langton przedstawiciel firmy Hillier Landscapes założonej w… 1864 roku.

PROGRAM KONFERENCJI

10.30 Otwarcie konferencji

10.45 Sukces małych ogrodów, KATE GOULD (Kate Gould Gardens)

11.35 Po Złoto na Chelsea 2013, LEO BAISTOW (Kate Gould Gardens)            

12.25 Ekologiczne nawierzchnie wodoprzepuszczalne, Robert Czarnecki (HanzaVia Polska)  

13.40 Ogród księżnej Beatrycze w Carisbrooke Castle, PETER LANGTON (Hillier Landscapes)

14.30 Ogrody pokazowe a trwałe założenia – tematy i relacje w projekcie, ROBERT MYERS (Robert Myers Associates)

15.20 Bezawaryjny system tworzenia nawierzchni w ogrodzie i wokół domu QUICK-MIX TUBAG, Michał Przedwojewski (Quick-Mix)  

16.00 Restauracja historyczna jako podbudowa współczesnego designu, CHRIS BEARDSHAW

 ogram konferencji może ulec drobnym zmianom (np. kolejność prezentacji). O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco (+ email/Facebook).

Czas i miejsce: WDT NOT (Sala A), ul. Czackiego 3/5, Warszawa.

Prelegenci:

Kate Gould (Kate Gould Gardens) nagradzana projektantka ogrodów, od ponad dekady bezpośrednio bierze udział w odmienianiu ogrodów różnej wielkości. Regularnie wystawia na Chelsea Flower Show (3 złote medale!), felietoniska The Guardian, gdzie udziela porad na temat przekształcania ogrodu. Projektantka ogrodów, z którą należy się liczyć.

Leo Baistow jest jednym z podstawowych członków zespołu projektowo-wykonawczego Kate Gould Gardens. Wiedzę i doświadczenie zdobywał w Hadlow College oraz w firmie wykonawczej Landform Consultants gdzie stworzył wiele prestiżowych ogrodów, w tym także ogrody nagradzane na wystawie Chelsea i Hampton Court Flower Shows. Wychowany w rodzinie ogrodników, Leo zajmuje się tą tematyką dosłownie od dnia, gdy nauczył się chodzić.

Robert Myers absolwent Cambridge, założyciel i dyrektor Robert Myers Associates – pracowni architektury krajobrazu i doradztwa projektowego. Projekty pracowni wyróżnia dbałość o detal oraz mocne, proste rozwiązania w nowatorski sposób łączące nowe elementy z kulturowymi i historycznymi otoczeniem. Wielokrotny uczestnik Chelsea Flower Show, dwukrotny złoty medalista; felietonista The Guardiana.

Chris Beardshaw brytyjski projektant ogrodów i krajobrazu o międzynarodowej renomie, który za swoje projekty odebrał 29 nagród, w tym 3 złote medale wystawy Chelsea Flower Show. Absolwent architektury krajobrazu i studiów ogrodniczych. Od 15 lat współpracuje z BBC, prowadzi cieszące się wielką popularnością programy w telewizji i radiu. Jest autorem 3 książek, pisze regularnie dla The English Garden oraz Garden News. [fot. Liz Eddison]

 

 

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK