Menu Zamknij

WAK 12: Miasto od nowa

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) zaprasza na 12. edycję konferencji z cyklu „Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka” (WAK) pod hasłem Miasto od nowa

WAK12 zaplanowania jest na 15 kwietnia (Pawilon SARP, Warszawa). Goścmi konferecji będa m.in. architekci krajobrazu z Francji, Wielkij Brytanii i Niemiec.

 

Program konferencji*
 

10.00 Recepcja
   
10.30 Otwarcie konferencji, Piotr Reda /Prezes SAK
   
10.40 Geneza i główne obszary działania ruchów miejskich. Przykład wpływu na przestrzeń publiczną, Marek Nowak /Kongres Ruchów Miejskich
   
11.10 Kształtowanie otoczenia z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań produktowych firmy Bruk-Bet, Tomasz Kopyra (Bruk-Bet)
   
11.25 Prototyp jako etap w projektowaniu miejskiego krajobrazu, François Vadepied, Mathieu Gontier /Wagon Landscaping (Paryż)
   
12.15 IQ – platforma zdalnej komunikacji i zarządzania nawadnianiem, Witold Drabczyk (Rain Bird)
   
12.30 Krajowa Polityka MiejskaAgnieszka Siłuszek, Departament Strategii Rozwoju /Ministerstwo Rozwoju
   
13.00 lunch
   
14.00 Bezpieczna, trwała i bezawaryjna nawierzchnia brukowana zamontowana w systemie zapraw quick-mix Tubag, jako nieodłączny element przestrzeni publicznej, Michał Przedwojewski, quick-mix
   
14.15 Wątki miejskie: przyroda w miastach przyszłościPeter Wilder /Wilder Associates (Londyn)
   
15.05 Vectorworks – wszechstronny program CAD dla architektów krajobrazu, Agnieszka Dębicka (Design Express Poland, Autoryzowany Dystrybutor Vectorworks)
   
15.20           Przerwa kawowa
   
15.50 Park miejski Superkilen w Kopenhadze, Lorenz Dexler /TOPOTEK 1 (Berlin)  
   
16.40 Od Kultury Przestrzeni do Miasta dla Ludzi – rola Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu w koalicji na rzecz lepszej przestrzeni w Lublinie /Jan Kamiński – SAK, Instytut Architektury Krajobrazu KUL, Marcin Skrzypek – Ośrodek Brama Grodzka – “Teatr NN”
   
17.10 Dyskusja i zakończenie
   

Prowadzenie: Piotr Reda (SAK)

Czas i miejsce: Pawilon SARP, ul. Foksal 2, Warszawa.

Uwagi: Regulamin uczestnictwa i zgłoszeń poniżej. Również na stronie rejestracji WAK12.konfeo.com.

 

Prelegenci WAK12

Marek Nowak socjolog zajmujący się rewitalizacją i społecznym aktywizmem z Instytutu Socjologii UAM z Poznania. Członek stowarzyszeń Prawo do miasta i Forum rewitalizacji. Autor artykułów i redaktor prac zbiorowych. Ostatnio wydał książkę Teoria nieracjonalnego działania. Socjologiczne studium na temat wolontariatu i społecznego aktywizmu (2015). Agnieszka Siłuszek absolwentka Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych oraz Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego; od 2009 r. urzędniczka, Naczelnik Wydziału Rozwoju Miast w Ministerstwie Rozwoju – współautorka Krajowej Polityki Miejskiej i ustawy o rewitalizacji. 
   
François Vadepied, Mathieu Gontier architekci krajobrazu, założyciele biura Wagon Landscaping. Pracownia działa we wszystkich dziedzinach odnoszących się do współczesnych problemów krajobrazowych: mieszkań, przestrzeni publicznej, parków i ogrodów, terenów wiejskich. Wyznacznikiem pracowni jest podejście łączące rzetelną obserwację miejsca z procesem projektowym w studiu.  Peter Wilder, architekt krajobrazu, ekspert od zintegrowanych systemów wodnych w miastach oraz budownictwa zrównoważonego; londyńskie biuro Wilder Associates prowadzi projekty w kilkunastu krajach świata (m.in. Australia, Katar, Chiny, Brazylia). Peter Wilder wykłada na Uniwersytecie w Greenwich, Corinus University w Budapeszcie oraz Tongji University w Szanghaju. 
   
Lorenz Dexler architekt krajobrazu, absolwent Politechniki w Hanowerze. Od 1999 roku jest partnerem w berlińskiej pracowni TOPOTEK 1, nagradzanej za liczne projekty przestrzeni miejskich – German Landscape Architecture Award 2015 (uniesco), International Olympic Committee oraz Red Dot 21 Best of the Best 2013 za projekt Superkilen; wykładowca, uczestnik jury w międzynarodych konkursach. 

 

 

Patronat:

     
      Sponsor Główny:

 

 

Sponsorzy:

 

 

Patroni medialni:

0.04 MB Regulamin WAK12

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK