Menu Zamknij

WAK 13: Mistrzowie holenderskiego krajobrazu

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) zaprasza na 13. edycję konferencji z cyklu „Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka” (WAK) pod hasłem Mistrzowie holenderskiego krajobrazu (WAK13). Konferencja odbędzie się 18 listopada w Warszawie (EXPO XXI).

Krajobraz Holandii zmienia się. Po dekadach przekształceń i silnej ingerencji w przestrzeń nastąpił zwrot ku naturze. Widać to również w miastach – w zadbanych i pomysłowo zaprojektowanych parkach i skwerach spotyka się pozostawione sobie naturalne zarośla, pnie uschłych drzew i roślinność ruderalną. Dużą popularnością cieszą się, modne ostatnio, nasadzenia bylinowe – bardzo atrakcyjne i wbrew pozorom niedrogie w utrzymaniu. Jednocześnie kraj ma bardzo wyśrubowane normy dotyczące pielęgnacji terenów zieleni, które np. zakazują stosowania środków chemicznych do zwalczania chwastów. 

O tym wszystkim oraz o nowych trendach w zarządzaniu projektami oraz zespołem podczas konferencji opowiedzą goście – przedstawiciele czołowych holenderskich firm wykonawczych oraz biura projektowego Copijn z Utrechu. 

Program konferencji powstał przy współudziale holenderskiego stowarzyszenia branżowego VHG, a patronat nad konferencją objęła Ambasada Królestwa Niderlandów.

Program konferencji
 

10.00 Recepcja
   
10.30 Otwarcie konferencji, Piotr Reda /Prezes SAK
   
10.40 Ogród holenderski w Łazienkach Królewskich w Warszawie, Martijn HOMAN, Radca Rolny Ambasady Królestwa Niderlandów; Tomasz Nadratowski, Łazienki Królewskie
   
11.10 GreentoColour: miejskie byliny z minimum pielęgnacji, Bert GRIFFIOEN, Griffioen Wassenaar B.V.
   
12.00 Vectorworks – najbardziej wszechstronne narzędzie do projektowania dla architekta krajobrazu, Magdalena Gruna, Vectorworks Polska
   
12.20 lunch
   
13.20 Holenderskie standardy pielęgnacji; innowacyjność w podejściu do krajobrazu, Andre HOEK, Hoek Hoveniers
   
14.10 Nowoczesne systemy wody pitnej w przestrzeni miejskiej, Marta Lachowska, Zdrojownia
   
14.25  przerwa kawowa 
   
15.00  Zangażowani i przedsiębiorczy pracownicy w zielonej branży, Rien van der SPEK, M. van der SPEK Groep  
   
15.50 Rośliny bezobsługowe – czy to możliwe? Marta Kawka, Boot & Hortorus
   
16.05 Model co-making w projektowaniu krajobrazu, Tjeerd van der SCHEE, Copijn
   
17.00 Dyskusja i zakończenie

Prowadzenie: Piotr Reda (SAK)

 

Czas i miejsce: sala C, EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa.

Uwagi: Regulamin uczestnictwa i zgłoszeń poniżej. Również na stronie rejestracji WAK13.konfeo.com.

 

Prelegenci WAK13
 

BERT GRIFFIOEN dyrektor zarządzający, z 40 letnim doświadczeniem w banży, w firmie Griffioen Wassenaar – szkółce bylin (rok założenia 1923), dostarczającej rośliny do krajów UE. Firma jest pomysłodawcą idei GreentoColour – miejskich rabat bylinowych, bardzo atrakcyjnych, a przy tym niedrogich w utrzymaniu. ANDRE HOEK dyrektor zarządzający i właściciel rodzinnej firmy wykonawczej założonej w 1943, Hoek Hoveniers to jeden z liderów w branży (obroty 11 mln EUR), firma szczyci się swoimi wysokimi standardami i innowacyjnym podejściu do zieleni; współzałożyciel organizacji UPP unconventional ideas for people, planet, profit 
   
RIEN VAN DER SPEK Prezes holenderskiego stowarzyszenia branżowego VHG. Zasiada w zarządach organizacji pracowniczych (VNO-NCW) oraz organizacji ekologicznej iVerde promującej zielone technologie. Był członkiem prezydium ELCA; od 1978 roku prowadzi własną firmę wykonawczą M. van der SPEK Groep(obroty 8 mln EUR). TJEERD VAN DER SCHEE specjalista od zarządzania, trener kadry kierowniczej w USA; od 2014 jest dyrektorem generalnym Copijn, firmy z 50 letnią historią. Jest autorem nowej strategii firmy, która już po roku przyniosła pierwsze sukcesy. Kluczem jest model zarządzania co-making – długookresowej współracy z partnerami. 

 

Patronat:

       
      Sponsor Główny:

 

 

Sponsorzy:

               

 

Patroni medialni:

 

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK