Menu Zamknij

Zarzecki Michał

Michał ZarzeckiDziała jako architekt krajobrazu na południowym wybrzeżu Anglii, gdzie pracuje w multidyscyplinarnym i wielokulturowym zespole projektantów i specjalistów. W Wielkiej Brytanii jest również licencjonowanym członkiem izby zawodowej architektury krajobrazu – The Landscape Institute.

kontakt: +48 603 708 170, +44 07422 515864,
e-mail:

Biogram

Jako miłośnik przyrody, wkraczając w dorosłe życie wybrałem studia przyrodnicze na kierunku biologia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Swoje rozwijające zainteresowania na polu kształtowania środowiska i ochrony przyrody postanowiłem rozszerzyć i praktykować poprzez architekturę krajobrazu; kontynuowałem studia w tym kierunku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Od kilku lat pracuję jako architekt krajobrazu na południowym wybrzeżu Anglii. Pracując w multidyscyplinarnym i wielokulturowym zespole projektantów i specjalistów mam okazję czerpać i dzielić się różnorodnymi doświadczeniami. W Wielkiej Brytanii jestem również licencjonowanym członkiem izby zawodowej architektury krajobrazu – The Landscape Institute. W toku praktyki zawodowej oraz systemu zdobywania kwalifikacji, uzyskałem status Chartered Member of The Landscape Institute, czyli brytyjskiej izby zawodowej architektów krajobrazu, co pozwala mi posługiwać się akronimem CMLI rozpoznawanym w środowisku zawodowym w wielu krajach w Europie i na świecie.

Moje zainteresowania skupiają się na racjonalnym zagospodarowaniu przestrzeni integrującym środowisko zbudowane, przyrodę oraz społeczność lokalną. W swojej pracy najchętniej sięgam po rodzime gatunki roślin oraz rozwiązania przyjazne lokalnej faunie. Aktywnie angażuję się w dialog z mieszkańcami oraz specjalistami z innych branż.

Doświadczenie zawodowe

Jestem pełnoetatowym pracownikiem lokalnej praktyki architektury krajobrazu i ochrony środowiska, której usługi skupiają się na projektowaniu i doradztwie w dziedzinie planowania, ochrony i zarządzania krajobrazem, ekspertyzach środowiskowych i pełnieniu nadzoru przyrodniczego nad inwestycjami budowlanymi. Pracując w średniej wielkości pracowni z takim profilem ciągle stykam się z ciekawymi zagadnieniami i problemami. Jako Starszy Architekt Krajobrazu koordynuję pracę kilkuosobowego zespołu realizującego projekty zagospodarowania terenu osiedli mieszkaniowych dla prywatnych klientów, kształtowania terenu szkół oraz przestrzeni publicznych.

Poza obowiązkami zawodowymi w pracowni, chętnie uczestniczę w życiu społecznym lokalnej społeczności w miejscu zamieszkania w Worthing oraz na rodzinnym Śląsku, gdzie współpracuję z organizacjami pożytku publicznego i think-tankami przy projektach i interwencjach w przestrzeni publicznej. Mam nadzieję również znaleźć więcej czasu dla działań Landscape Institute i SAK.

 

 

 

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK