Menu Zamknij

Szwedkowski Witold

Od roku 2005 prowadzi działalność pod szyldem Miejska Partyzantka Ogrodnicza. Edukuje i popularyzuje obywatelskie działania w krajobrazie miejskim. Był inicjatorem lub współzałożycielem ogrodów społecznych w Katowicach, Siemianowicach Śląskich i Chorzowie.

W latach 2015-2019 współpracował z Parkiem Śląskim w zakresie propagowania różnych form ogrodnictwa miejskiego. Uczestniczył w takich imprezach jak „Sadzenie w Parku Śląskim”, „Wystawa kwiatowa”, „Śniadanie na trawie”, „Kontenery kultury”. Prowadził w Gazecie Parkowej rubrykę pt. Miejski ogrodnik, przybliżając sylwetki osób animujących różne formy ogrodnictwa miejskiego (ogrodnictwo partyzanckie, ogrody społeczne itp.)

Jest pomysłodawcą Schroniska dla niechcianych roślin. Prowadzi działalność w zakresie pośrednictwa w adopcji roślin pokojowych od roku 2010. Od roku 2015 idea schroniska rozpościera się również na aktywność innych podmiotów, które realizują ją na swój sposób.

W roku 2016 zorganizował Światowy Dzień Siania Dyni w Miejscach Publicznych który od tamtego czasu jest cykliczną, coroczną imprezą.

W roku 2017 współtworzył w Katowicach jeden z dwóch ogrodów deszczowych w gruncie w ramach warsztatów „Śląskie ogrody deszczowe” i obydwa ogrody deszczowe w skrzyniach w ramach programu „Deszczowa paczka” Fundacji Sendzimira.

Kontakt: e-mail: – /  tel. 600 505 446

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK