Menu Zamknij

PIKNIK – Wiosenne porządki w Parku Rusałka w Lublinie

PIKNIK – Wiosenne porządki w Parku Rusałka w Lublinie, 28 maja 2011, sobota, godziny 13:00- 16:00, od strony ulicy Rusałka (dawny targ zwierzęcy).

Zgodnie z pomysłem, który zrodził się 6 kwietnia 2011 na pierwszym spotkaniu zapraszamy do wspólnego sprzątania Rusałki a także wypoczynku w plenerze!

 

Worki, rękawice, i kontener zapewnia Wydział Gospodarki Komunalnej natomiast poczęstunek dla uczestników ufundowało Stowarzyszenie Handlowców “Ul. Rusałka”. Będzie także możliwość rozmowy o przyszłości terenu przy makiecie i samodzielnych prób ustawienia elementów przyszłego parku na makiecie.

 

Makieta zostanie wykorzystana niebawem przy otwartych warsztatach, na które zapraszamy Państwa w dniach 1, 8 i 15 czerwca 2011.

 

Działanie jest kolejnym etapem procesu konsultacji społecznych odnowy Parku Rusałka w Lublinie, którego celem jest opracowanie społecznej koncepcji zagospodarowania tego Parku. Głównym organizatorem procesu jest Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu, partnerami są: Forum i Rada Kultury Przestrzeni, Instytut Architektury Krajobrazu KUL, Rada Dzielnicy Śródmieście, Wydział Architektury i Budownictwa PL, Wydział Gospodarki Komunalnej UM Lublin, Wydział Planowania UM Lublin, WOK i.in.

 

Projekt realizowany dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Batorego.

 

Zapraszamy do udziału!

 

Jan Kamiński (SAK), koordynator inicjatywy.