Menu Zamknij

Zaprojektujmy razem Park Rusałka – warsztaty przy makiecie

Wszystkich, którzy chcą mieć wpływ na przyszłe losy parku Rusałka zapraszamy do udziału w warsztatatch przy makiecie, których efektem będzie wspólny, społeczny projekt Parku Rusałka.

 

Sobotni piknik (28 maja) na Rusałce był kolejnym elementem wspólnych działań, których celem jest znalezienie sposobu na ożywienie jednego z najcenniejszych obszarów śródmieścia Lublina. Kontynuacją pikniku jest cykl 3 spotkań warsztatowych w dniach 1, 8 i 15 czerwca (środy). Spotkania odbędą się w budynku Pałacu Sobieskich na Wydziale Architektury Politechniki Lubelskiej, przy ulicy Bernardyńskiej 13. Początek każdorazowo o godzinie 17:30, zakończenie ok. 20:00.

 

Ze względu na konieczność przygotowania odpowiedniej liczby materiałów prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w warsztatach – osobiście podczas pikniku, e-mailem: lub telefonicznie +48 698 869 440, więcej informacji www.parki.lublin.pl

 

3 spotkania warsztatowe:

 

SPOTKANIE 1 – ROZPOZNANIE (1 czerwca 2011)

W trakcie pierwszego spotkania, 1 czerwca, pokażemy wszystkie dostępne materiały i opracowania związane z obszarem Rusałki oraz podyskutujemy o skuteczności dotychczasowych rozwiązań. Prosimy o przyniesienie wszystkiego, co z Rusałką związane, a co macie Państwo w swoich prywatnych archiwach. Mile widziane będą zdjęcia, artykuły, mapy, gazety, wspomnienia itp.

 

SPOTKANIE 2 – UPORZĄDKOWANIE (8 czerwca 2011)

Drugie spotkanie, 8 czerwca, poświęcimy na uporządkowanie naszych myśli i pomysłów. Podzieleni na grupy robocze , postaramy się przelać je na papier. Będziemy dyskutować, pisać i rysować , mogąc liczyć na pomoc dostępnych na miejscu specjalistów.

 

SPOTKANIE 3 – WSPÓLNY PROJEKT (15 czerwca 2011)

W trakcie trzeciego spotkania, 15 czerwca, każda z grup dopracuje ostatecznie swoje pomysły, po czym zostaną one zaprezentowane reszcie uczestników spotkania. Następnie postaramy się wspólnie wybrać rozwiązanie optymalne dla Rusałki i zrobimy z niego wspólną koncepcję zagospodarowania.

 

Efekty naszych prac posłużą do opracowania społecznego projektu zagospodarowania Parku Rusałka. Będzie on naszym wspólnym dziełem. Efekt pracy – projekt – zostanie opracowany graficznie przez studentów architektury krajobrazu KUL a następnie przedstawiony na wystawie i poddany dyskusji publicznej. Końcowe opracowanie zostanie przekazane i zaprezentowane w Urzędzie Miasta Lublin i na forum miasta.

 

Zapraszamy do aktywnego udziału we wszystkich trzech spotkaniach warsztatowych!

 

Projekt “Opracowanie społecznych koncepcji zagospodarowania Parku Rusałka i Parku Ludowego w Lublinie” realizowany jest dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Batorego.

 

Jan Kamiński (SAK), koordynator projektu.

 
 

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK