Menu Zamknij

Rusza akcja: Cała Polska Chodzi Boso

Tworzymy zieloną przestrzeń w miastach – to hasło promujące pierwszą edycję ogólnopolskiej akcji Cała Polska Chodzi Boso, która odbędzie się dniach 3-5 czerwca w wybranych miastach Polski (Wrocław, Katowice, Trójmiasto).Przedsięwzięcie będzie miało charakter otwartej imprezy, gdzie główne wydarzenia rozegrają się na olbrzymich platformach utworzonych z naturalnej trawy.

Cała Polska Chodzi Boso to pierwsza tego typu akcja w Polsce, która mówi o poprawie jakości życia dzięki zachowaniu równowagi pomiędzy człowiekiem, środowiskiem a przemysłem, nie ograniczając się tylko do kwestii ekologii.

Cała Polska Chodzi Boso jest odpowiedzią na rosnące tempo życia i zmieniający się styl życia. Akcja, skierowana do mieszkańców miast, w pełnym przekroju wiekowym, podejmuje tematykę człowieka w przestrzeni miejskiej i w przystępny sposób mówi o podnoszeniu jakości życia. Nadrzędnym tematem tegorocznej, pierwszej edycji akcji jest tworzenie zielonej przestrzeni. To ważny czynnik nierozerwalnie związany ze współczesnym stylem życia, zdrowym trybem życia i urbanistycznym projektowaniem nowoczesnych metropolii.

Podmiotem akcji Cała Polska Chodzi Boso jest człowiek, a przedmiotem, wyrażana pojęciem „być”, nie „mieć”, jakość życia. Finał akcji odbywa się 5 czerwca w Światowy Dzień Środowiska Naturalnego.

W dniach 3-5 czerwca tworzymy platformę – zielone dywany z naturalnej trawy czyli „Strefy Zielonej energii”- gdzie zaprezentują się organizacje i podmioty, których działania nawiązują do głównych założeń akcji. Akcji będzie towarzyszył program artystyczny i edukacyjny, ze szczególnym uwzględnieniem obecności dzieci i osób starszych.

Obejrzyj filmik: http://www.youtube.com/watch?v=1joALt2_ViQ&feature=share

SAK objęło Patronat nad akcją.

Osoba do kontaktu:
Media & PR
Katarzyna Więckowska, mob. +48 5 333 666 12
e-mail:

AGICO, ul. Ołtaszyńska 27/1a, 53-010 Wrocław

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK