Menu Zamknij

IFLA Europe General Assembly

W dniach 6-9 września b.r. w zacnych murach londyńskiego Uniwersytetu w Greenwich odbyły się konferencja oraz walny zjazd IFLA Europe.
SAK reprezentowany był przez dr Urszulę Forczek-Brataniec Sekretarza Generalnego IFLA Europe, członka SAK, pracowniczkę naukowo-dydaktyczną Instytutu Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej i dr. Miłosza Zielińskiego delegata SAK, pracownika naukowo-dydaktycznego Instytutu Architektury Krajobrazu PK.

Tematem przewodnim konferencji i zebrania  była waloryzacja krajobrazu.  Podczas wydarzenia otwarto przygotowaną w Polsce i kierowaną przez dr Forczek-Brataniec wystawę IFLA Europe pt.:” Landsape Architecture as a common ground.

Wydarzenie to uświetniła obecność przedstawiciela polskiego ambasadora w Londynie.

Wystawa, którą będzie można zobaczyć we wszystkich krajach stowarzyszonych z IFLA Europe, także w Polsce, przygotowana została przez zespół techniczny w składzie dr Urszula Forczek Brataniec, dr Miłosz Zieliński oraz studentki Instytutu Architektury Krajobrazu Politechniki Krakowskiej p. Marcelina Smolarczyk i Aleksandra Chmiel, które w nagrodę zostały zaproszone na to wydarzenie. Wystawa spotkała się z ogromnym entuzjazmem i została ciepło przyjęta przez delegatów i uczestników konferencji, podobnie jak zaprezentowane przez dr. Miłosza Zielińskiego wystąpienie pt.:”Trouble with values”.

Polskę reprezentował SAK i wybrane na drodze konkursu projekty: “Bulwary Wiślane” – Warszawskie nabrzeża od ul. Bojeść,  autorstwa RS Architektura Krajobrazu, 2.  Służewski Dom Kultury (SDK) autorstwa: Justyny Dziedziejko 3.  “Superścieżka” – Skwer Eilego autorstwa Land-Arch.

Kolejnym miłym akcentem było wybranie dr Urszuli Forczek-Brataniec na następną kadencję jako Sekretarza Generalnego IFLA Europe.

Uczestnicy podczas owocnych obrad dotykali spraw związanych z funkcjonowaniem federacji, miejsca i rangi zawodu architekta krajobrazu w Europie i krajach członkowskich  ale także sygnowali rezolucję nt. zmian klimatu i roli architekta krajobrazu w minimalizowaniu efektów tego zjawiska.”

tekst i fotografie: dr Miłosz Zieliński oraz dr inż. arch. Urszula Forczek-Brataniec

   
  

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK