Menu Zamknij

I Festiwal Ogrodowy w Bolestraszycach

W niedzielę 26 czerwca 2011 roku odbyło się uroczyste otwarcie I Festiwalu Ogrodowego w Bolestraszycach, który zrodził sie w wyniku realizacji projektu badawczego MNiSW: Sztuka krajobrazu i w krajobrazie na tle przemian w sztuce przełomu XX i XXI wieku.

Festiwal cieszył się dużym zainteresowaniem lokalnych i ogólnopolskich mediów: prasy, radia i telewizji. Zrealizowano dziesięć ogrodów o średnicy 12 i 15 metrów. Były one otoczone płotami z żywej wikliny wykonanymi przez pracowników Arboretum w Bolestraszycach. Mimo skromnej liczby ogrodów (10) reprezentowane były wszystkie istotniejsze trendy obecne we współczesnej sztuce ogrodowej a także w sztuce ekologicznej i w sztuce krajobrazu. Reprezentowana była także polska tradycja tej dyscypliny sztuki.

 

Podczas otwarcia festiwalu autorzy przedstawiali założenia ideowe i formalne, które nimi kierowały przy tworzeniu ogrodu. Założenia te zostały umieszczone, obok nazwy ogrodu i nazwisk jego twórców, na tabliczkach informacyjnych przy wejściu do ogrodu.

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK