Menu Zamknij

Wystawa IFLA w Polsce

Wystawa ”Landsape Architecture as a common ground” została przygotowana w Polsce pod kierunkiem Urszuli Forczek-Brataniec i prezentowana jest we wszystkich krajach stowarzyszonych z IFLA Europe.

W ramach wystawy prezentowane są 61 realizacje przestrzeni publicznych z 24 krajów stowarzyszonych w International Federation of Landscape Architects. Polskę reprezentował SAK i wybrane na drodze konkursu projekty: 
Bulwary Wiślane – Warszawskie nabrzeża od ul. Bojeść,  autorstwa RS Architektura Krajobrazu, 
Służewski Dom Kultury (SDK) autorstwa: Justyny Dziedziejko,
Superścieżka – Skwer Eilego autorstwa Land-Arch.

Katalog wystawy IFLA prezentujący wszystkie 61 projektów (.pdf 7Mb).

Wystawa IFLA jest udostępniana przez Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu zainteresowanym instytucjom (25 plansz, 100x70cm). Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do kontaktu z Biurem SAK:   / tel: + 48 696 157 000

Wystawa IFLA w Polsce

Zaplanowane wystawy:
– Poznań – Ogród Botaniczny (wrzesień), wystawa organizowana w związku z 10-leciem Oddziału Wielkopolskiego SPAK;
– Ostrava – konferencja Urbanscapes Ostrava 2019. Industrial Urbanscapes: Challenges and the Future (09.-10.10.2019);
– Kraków – wystawa organizowana w związku z Konferencją WAK 17: Współczesne formy ogrodowe oraz Konferencją naukową w zakresie sztuki ogrodowej i dendrologii historycznej. Wkrótce przedstawimy miejsce i termin.

Wystawa IFLA została zaprezentowana w następujących miejscach:
– Kraków – październik/listopad 2019 (foto)
– Ostrawa – październik 2019 (foto)
– Poznań – Ogród Botaniczny – wrzesień 2019
– Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego 27.04-19.05.2019 r. (foto),
– Green Days 2019 Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu 22-24.03.2019 r.

Idea powstania Wystawy IFLA

IFLA Europe Exhibition 2018 Landscape architecture as a Common Ground prezentuje kolekcję projektów niemal wszystkich krajów członkowskich IFLA w formie ekspozycji podróżującej. Ideą wystawy jest ukazanie roli architektów krajobrazu we współczesnym kształtowaniu przestrzeni. Krajobraz – środowisko pracy architektów krajobrazu rozumiane jest jako system, który w ciągłości opiera swoją siłę, bogactwo i zdolność do regeneracji. We współczesnym świecie jednym z głównych zadań architektury krajobrazu jest przywracanie tej ciągłości. Dotyczy to zarówno ponownego odkrycia zielonych połączeń, rekonstrukcji struktur wodnych, jak i korytarzy pieszych i rowerowych. Wystawa ukazuje wszelkiego rodzaju interwencje mające na celu pokonanie barier i przywrócenie płynności i spójności na wielu poziomach. Rozwiązania te przyjmują piękną formę architektoniczną i krajobrazową, a jej piękno wyrasta z funkcjonalnej i ekologicznej mądrości.

Poniżej prezentujemy wybrane zajawki realizacji z Wystawy IFLA

Oficjalne otwarcie wystawy nastąpi 7 września 2018 r. w Londynie w czasie walnego zebrania IFLA Europe. Wystawa IFLA spotkała się z ogromnym entuzjazmem i została ciepło przyjęta. Więcej informacji opublikowano na stronie Instytutu Architektury Krajobrazu.

Dziękujemy autorom i partnerom Wystawy

Wystawa IFLA przygotowana została przez zespół techniczny w składzie dr Urszula Forczek Brataniec, dr Miłosz Zieliński oraz studentki Politechniki Krakowskiej Marcelina Smolarczyk i Aleksandra Chmiel. Autorami oprawy graficznej są studenci ASP: Marta Gotfryd, Natalia Kubiela i Filip Bruchnalski pracujący pod kierownictwem prof. Michała Jandury.

Kuratorem i koordynatorem wystawy jest Urszula Forczek-Brataniec pełniąca funkcje Sekretarza Generalnego IFLA Europe. Tworzenie i promocję wystawy koordynują również nasi partnerzy: Jobse Gertjan (NVTL), Williams Tony (IFLA Europe President), Eplenyi Anna (HALA), Purs Indra (LAAB).

Wystawa IFLA powstała przy współpracy Instytutu Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, Wydziału Grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz 24 stowarzyszeń zrzeszonych w IFLA Europe.

Politechnika Krakowska

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK