Menu Zamknij

Wystawa „Czechówka + Wieniawa”

Serdecznie zapraszamy na wystawę i debatę publiczną podsumowującą konkurs na dolinę Czechówki! Jest to kolejny etap procesu, realizowanego pod szyldem “Parków Lublina”. 

17 kwietnia 2013 (środa), godz. 17:00, Galeria Labirynt, Popiełuszki 5, Lublin

fundacja tu obok i Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu uprzejmie zapraszają na wystawę pokonkursową projektów koncepcyjnych zagospodarowania doliny Czechówki, która będzie pokazana w Galerii Labirynt (dawne Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5) w dniach od 10 do 17 kwietnia 2013 r. Kluczowym akcentem wystawy będzie publiczna debata w środę 17.04.2013 r. o godz. 17.00. Po prezentacji nagrodzonych prac przez ich autorów konsultacje z mieszkańcami i debatę poprowadzi ekspert z dziedziny konsultacji społecznych, dr Tomasz Jeleński z Politechniki Krakowskiej.

„Czechówka + Wieniawa” to tytuł wystawy i robocza nazwa konsultacji,  warsztatów i wreszcie konkursu, które fundacja tu obok realizuje już od kilku miesięcy w ramach społecznego projektu zagospodarowania doliny Czechówki w lubelskiej dzielnicy Wieniawa.

Na wystawie pokazane będą projekty, które zostały zgłoszone w konkursie na koncepcję odnowy doliny Czechówki. Sąd konkursowy wybrał 3 prace, które proponują najlepszy i najciekawszy sposób rozwiązania problemów tego terenu. Teraz chcemy wspólnie wybrać taką koncepcję, która spotka się z akceptacją mieszkańców i będzie mogła być zrealizowana. Nasze konsultacje mają konkretny, praktyczny wymiar, bo są już pierwsze środki na umieszczenie na tym terenie elementów małej architektury i urządzeń do rekreacji. Pieniądze na ten cel przeznaczyła ze środków rezerwy celowej na 2013 rok Rada Dzielnicy Wieniawa.

Wystawa prezentowana będzie na płocie Galerii Labirynt (prace z drugiego etapu konkursu i zaproszenie na debatę na 17.04.2013) i wewnątrz Galerii, gdzie będą pokazane wszystkie prace nadesłane na konkurs. Wernisaż wystawy będzie w środę 10.04.2013 o 17.00.

Więcej informacji na temat konsultacji, ich dotychczasowych efektów i wszystkie prace nadesłane na konkurs są na stronie projektu: http://parki.lublin.pl/czechowka+wieniawa/.

Marta Kurowska (fundacja tu obok), Jan Kamiński (SAK)

0.21 MB zaproszenie

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK