Menu Zamknij

Wystawa architektury krajobrazu IFLA 2022

Nabór prac – etap krajowy

Mamy przyjemność ogłosić nabór prac na kolejną edycję cyklicznej wystawy organizowanej przez IFLA Europe (International Federation of Landscape Architects – Europe). Wystawa prezentować będzie projekty z dziedziny architektury krajobrazu zrealizowane w Europie. Tematem tegorocznej edycji jest: „Re-considering nature”.

UWAGA! Przedłużamy termin nadsyłania prac do 09.05.2022, do końca dnia.
Prace można przesyłać poprzez Dropbox lub na adres mailowy: .

Celem wystawy jest ukazanie roli architektów krajobrazu we współczesnym kształtowaniu przestrzeni. W tegorocznej edycji prezentowane będą projekty, przygotowane i zrealizowane w ścisłym powiązaniu z naturą. Projekty, zarówno w małej jak i wielkiej skali, ukazujące siłę natury, podkreślające i respektujące jej prawa, rolę i znaczenie.
Pierwszy etap – krajowy, jest prowadzony przez stowarzyszenia krajowe zrzeszone w IFLA. W Polsce funkcję tę pełni Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu.
Do kolejnego etapu – międzynarodowego, zostaną przekazane trzy projekty, wyłonione przez krajowe jury, którego skład podamy w kolejnym komunikacie.
Wszystkie trzy projekty zostaną opublikowane w katalogu wystawy oraz zaprezentowane na wystawie wirtualnej, a najlepszy z nich zostanie zaprezentowany na wystawie w formie wydruku (planszy). Wystawa, wzorem poprzednich edycji będzie prezentowana w całej Europie.

Kryteria zgłaszania projektów
Projekty zgłaszane na wystawę muszą spełniać następujące kryteria:

 • założenia i realizacja projektu muszą wpisywać się w ideę „Re-considering nature”,
 • zostały zrealizowane w ciągu ostatnich 5 lat (2017-2021)
 • ich przedmiotem są przestrzenie publiczne lub ogólnodostępne.

Terminy

 • ogłoszenie naboru w etapie krajowym: marzec 2022r.
 • termin nadsyłania prac (etap krajowy): UWAGA! Przedłużamy termin nadsyłania prac do 09.05.2022, do końca dnia
 • wybór prac przez jury i wysłanie ich do etapu międzynarodowego: do 15 maja 2022r.
 • wydruk katalogów i plansz na wystawę: wrzesień 2022r.

Jak zgłosić projekt?
Z Dropbox SAK należy pobrać folder ‘Nazwa Firmy_Exhibition 2022’. W pliku znajdują się:

 • plik tekstowy ‘Data_and_description2022’ – zawierający formularz z podstawowymi danymi o projekcie – formularz należy uzupełnić odpowiednimi danymi i zapisać w formacie pdf,
 • plik tekstowy ‘release_rights2022’ – zawierający oświadczenie autora i zgodę na publikację pracy – formularz należy uzupełnić i zapisać w formacie pdf,
 • folder ‘1_main_photo’ – w folderze należy umieścić główne zdjęcie, które będzie prezentować projekt,
 • folder ‘4_photos’ – w folderze należy umieścić pozostałe 4 zdjęcia, które będą prezentować projekt,
 • folder ‘simple_site_plan’ – w folderze należy umieścić prosty schemat lub plan w formacie pdf oraz jpg, przedstawiający projekt.

Uzupełniony folder główny, z odpowiednio zmienioną nazwą (w miejsce słów Nazwa Firmy należy wpisać nazwę firmy lub zespołu projektowego) należy zamieścić na Dropbox. Folder z danymi powinien być skompresowany do archiwum ZIP. W dniu zamieszczenia materiałów prosimy również o przesłanie maila na adres zatytułowany ‘Wystawa IFLA – nazwa firmy – zgłoszenie’.

Z uwagi na międzynarodowy charakter kolejnego etapu, wszystkie materiały muszą być przygotowane w języku angielskim.

Organizatorzy proszą o zwrócenie uwagi na dobrą jakość przesyłanych materiałów graficznych (rozdzielczość: krótsza krawędź – co najmniej 2500 PX). Zdjęcia powinny być wykonane profesjonalnie, tak aby oddawały charakter miejsca i projektu.Więcej na temat, wystawy na stronie IFLA.

Informacje na temat poprzedniej wystawy z tego cyklu – Landscape architecture as a common ground w 2018r.

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK