Menu Zamknij

Stowarzyszenie na Targach Eden 2009 (18-20 kwietnia 2009)

Stowarzyszenie “Zieleń Polska” po raz drugi zostało zaproszone przez organizatorów targów do współpracy przy kolejnej edycji tej imprezy.

Wspólnie z Instytutem Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz Lubelskim Stowarzyszeniem Architektów Krajobrazu i Twórców Terenów Zieleni zorganizowaliśmy konferencję dla studentów i przedstawicieli firm projektowych i wykonawczych.

 

W ramach konferencji odbyło się spotkanie dla studentów architektury krajobrazu KUL i Uniwersytetu Przyrodniczego. Spotkanie poprowadzili Wojtek Januszczyk (Garden Concept) i Artur Bronisz (Bronisz Land Design), a tematem rozmowy była m.in. praktyka zaowodowa, codzienna praca w biurze projektowym oraz zagadnienia dotyczące tytułu i uprawnień zawodowych. 

 

Część przygotowana przez pracowników Instytutu Architektury Krajobrazu KUL dotyczyła przestrzeni miejskich i obejmowała m.in.: prezentację studenckich projektów, prezentację nt. wypoczynku czynnego i biernego oraz wykorzystania działań artystycznych (Land Art) do podnoszenia świadomości społecznej w zakresie architektury krajobrazu. Program przygotowany przez studentów z Koła Naukowego AK KUL, przy współpracy z archeologami, dotyczył wykorzystania i ekspozycji odkryć archeologicznych w projektowanych obiektach architektury krajobrazu. Jedną z imprez towarzyszących było wykonanie przez absolwentów KUL instalacji artystycznej w przyległym do hal targowych Parku Ludowym. W czasie targów rozstrzygnięto także konkurs zorganizowany przez lubelski oddział SITO NOT na projekt zagospodarowania odcinka Alej Witosa w Lublinie.

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK