Menu Zamknij

Otwarcie wystawy w Nitrze (Słowacja)

Miejsce: Slovenska Polnohospodarska Univerzita w Nitrze
Czas: 11.03.2016 godz 13.00 i 17.00

Spotkanie rozpoczęło się o 13.00 na uniwersytecie w Nitrze. Polskę reprezentowała Urszula Forczek-Brataniec, Jolanta Gryczyńska i Balbina Gryczyńska,
Seminarium dotyczące sytuacji architektów krajobrazu w krajach wspólnoty wyszehradzkiej otworzył Zoltan Balko prezes słowackiego stowarzyszenia, witając wszystkich gości.

 

W trakcie obrad kolejno wystąpili: wicerektor Roberta Štěpánková, przedstawiając krótką historie siedziby uniwersytetu. Urszula Forczek-Brataniec, delegatka z Polski, Klara Salzmann, delegatka z Czech, Zoltan Balko prezes słowackiego stowarzyszenia oraz autorzy projektów zakwalifikowanych do wystawy: Magdalena Hornakova z Atelier DUMA i autorzy z Atelier van Jarina oraz Eva Vernerova AWE Atelier.

 

Uroczyste otwarcie wystawy “Współczesna architektura krajobrazu w krajach grupy wyszehradzkiej” nastąpiło w szerokim gronie zainteresowanych, w galerii handlowej Młyny.

 

Wystawa jest częścią projektu realizowanego przez SAK, współfinansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki(International Visegrad Fund), a jej celem jest promocja zawodu architekta krajobrazu oraz przedstawienie kondycji współczesnej architektury krajobrazu w postaci zrealizowanych projektów z Czech, Polski, Słowacji i Węgier.

 

Strona projektu: clav4.sak.org.pl

 

Urszula Forczek-Brataniec

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK