Menu Zamknij

Martha Schwartz gościem DAK

Martha Schwartz – jedna z najbardziej wpływowych postaci w światowej architekturze krajobrazu będzie gościem Dnia Architekta Krajobrazu 5 września organizowanego w ramach 23. Międzynarodowej Wystawy ,,ZIELEŃ TO ŻYCIE” w Warszawie w dniach 3-5 września.

 

Światowej klasy amerykańska architektka krajobrazu i artystka, jedna z najbardziej wpływowych osób w dziedzinie projektowania krajobrazu, a zwłaszcza przestrzeni miejskich, jest autorką szeregu prestiżowych realizacji na całym świecie. Jest laureatką niezliczonej ilości nagród, absolwentką i obecnie wykładowczynią The Harvard Graduate School of Design, właścicielką Martha Schwartz Partners z biurami w Nowym Jorku, Londynie i Szanghaju. Znana z odważnych projektów, które od ponad 30 lat mają istotny wpływ na rozwój architektury krajobrazu, urbanistyki na całym świecie. Styl Schwartz cechuje nieustanne przenikanie się sztuki i architektury krajobrazu. Jej prace to najczęściej reinterpretacja krajobrazu i spojrzenia na naturę – budzą dyskusje i skłaniają do refleksji i debaty, zaskakują oryginalną formą, jaskrawymi kolorami, ostrymi krawędziami, światłem czy użytymi materiałami. Schwartz uważa, że wzornictwo kreuje tożsamość, wpływa na postrzeganie otoczenia oraz pomaga nam wyróżnić się w czasach postępującej uniformizacji, będącej skutkiem globalizacji. Tworzenie krajobrazów miejskich jest zaś platformą dla zrównoważonego rozwoju miast, budowania lepszej jakości życia i reakcją na stale zmniejszające się zasoby naturalne. Prace MSP – place miejskie, parki, ogrody, i inne przestrzenie publiczne realizowane były dotychczas w 20 krajach na 4 kontynentach. Schwartz zajmuje się także rewitalizacją i współpracą z miastami na poziomie strategicznym.

 

Podczas Dnia Architekta Krajobrazu w sobotę 5 września w EXPO WARSZAWA Martha Schwartz w ramach 2 godzinnego wystąpienia rozwinie swoją koncepcję widzenia i projektowania przestrzeni krajobrazu w mieście w wykładzie pt. ,,Zrównoważony rozwój i sztuka”.

 

W programie seminarium  także:

Tożsamość miasta – prace francuskiego architekta krajobrazu Michela Corajou, arch. kraj. Bogusława Bredy-Łaciak (Francja)

 

Ogród to też dom cz. 2.0, arch. kraj. Wojciech Januszczyk (Garden Concept Architekci Krajobrazu, Instytut Architektury Krajobrazu, SAK)

“Artevia – nowoczesna stylistyka krajobrazu”, Radosław Szczypiór (Lafarge).

 

 

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK