Menu Zamknij

konferencja: Współczesna architektura krajobrazu…

Ponad 300 osób wzięło udział w pierwszej edycji konferencji “Współczesna architektura krajobrazu – Od miasta efektownego do miasta przyjaznego” zorganizowanej przez Stowarzyszenie. Tematyką konferencji była ewolucja skupisk miejskich od miast budowanych na pokaz jako kwintesencja silnej ekonomii i technologii w stronę miast przyjaznych mieszkańcom. 

Gościem specjalnym marcowej konferencji był PATRICK BLANC – pomysłodawca i twórca ogrodów wertykalnych, którego nowatorskie podejście do projektowania zostało dostrzeżone przez redakcję magazynu Time i wyróżnione w plebiscycie „50 najlepszych innowacji 2009 roku”.

Oprócz niego udział wzięli: 
– MIROSŁAW SZTUKA (AECOM Design + Planning, Pekin), współtwórca pracowni RS Architektura Krajobrazu, dyrektor projektowy pekińskiego biura AECOM,
– MARK BLACKWELL (AECOM Design + Planning, Londyn) architekt krajobrazu, współodpowiedzialny za projekt i budowę Parku Olimpijskiego w Londynie,
– ADAM BIAŁOBRZESKI, ADAM FIGURSKIN (FAAB ARCHITEKTURA) – polscy architekci, twórcy m.in. projektu budynku Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej w Warszawie (zielone ściany).

Artykuł o konferencji w stołecznym wydaniu Gazety Wyborczej: “Miasta przyszłości będą bardziej zielone”

 
 
 

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK