Menu Zamknij

IFLA Landscape Knowledge Hub


Przez ostatni rok Grupy Robocze ds. Praktyki Zawodowej IFLA World i IFLA Europe ciężko pracowały nad przełomowym projektem, portalem „Landscape Knowledge Hub”. Inicjatywa ta ma na celu wspieranie wzbogacania wiedzy, poprawę wymiany informacji i wzmacnianie pozycji architektów krajobrazu. Jej aspiracją jest zaspokajanie różnorodnych potrzeb szerokiego grona odbiorców, od studentów i ogółu społeczeństwa po ekspertów branżowych, klientów i polityków.

Portal Landscape Knowledge Hub stanie się miejscem docelowym dla każdego, kto szuka studiów przypadków związanych z krajobrazem, projektów badawczych, programów uniwersyteckich, możliwości pracy i najwyższej klasy wskazówek technicznych. Początkowy postęp w realizacji tego projektu spotkał się z szerokim uznaniem wśród delegatów Światowej Rady IFLA 2023 w Nairobi, co doprowadziło do utworzenia dedykowanej grupy roboczej, której aktywnym członkiem jest nasz kolega i delegat SAK, Michał Zarzecki.

Teraz szykujemy się do kolejnej fazy projektu, koncentrując się na budowaniu kompleksowej bazy danych zasobów i treści. Aby to osiągnąć i pokonać wszelkie bariery językowe, ogłaszamy ZAPROSZENIE DO PRZESYŁANIA LINKÓW DO ZASOBÓW INTERNETOWYCH, które uważasz za przydatne w Twojej pracy lub nauce. Mogą to być strony internetowe, które pomagają Ci szukać następujących informacji:

Aby zachęcić Cię do udziału i uprościć proces, stworzyliśmy przyjazny dla użytkownika FORMULARZ (można też zeskanować poniższy kod QR). W formularzu prosimy o podanie nazwy zasobu, hiperłącza (adresu „www”) i krótkiego opisu w języku angielskim.

Jest to projekt rozwojowy, a Twój wkład będzie kluczową częścią tej drogi. Aby nadać projektowi tempa, prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 10 marca 2024 r.

Zachęcamy do informowania o tym zaproszeniu wśród kolegów i koleżanek z SAK, na uczelniach, wśród przedstawicieli samorządów lokalnych jak również wśród praktyków niezrzeszonych w SAK. Razem możemy wykorzystać zbiorową mądrość i doświadczenia jak największej liczby specjalistów z zakresu krajobrazu, wzbogacając Landscape Knowledge Hub z korzyścią dla wszystkich.

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK