Menu Zamknij

IFLA Europe: webinarium „Przywracanie rodzimych lasów i zrównoważone leśnictwo”. 22 marca 2024

Zapraszamy na trzecie Webinarium o Krajobrazach Rolniczych, pt. „Przywracanie rodzimych lasów i zrównoważone leśnictwo”, które odbędzie się 22 marca 2024 r., o godz. 13:00.

W imieniu IFLA Europe mamy przyjemność zaprosić Was na trzecie Webinarium o Krajobrazach Rolniczych, pt. „Przywracanie rodzimych lasów i zrównoważone leśnictwo”, które odbędzie się 22 marca 2024 r., o godz. 13:00.

Naszym wiodącym prelegentem w tym webinarium jest prof. Ása L. Aradóttir, profesor na Wydziale Nauk o Środowisku i Leśnictwie Islandzkiego Uniwersytetu Rolniczego. Wydarzenie to jest organizowane przez Grupę Roboczą IFLA Europe ds. Krajobrazów Rolniczych jako cykl wydarzeń poświęconych tematyce zainteresowań Grupy.

Ása L. Aradóttir, opowie o projekcie ponownego zalesiania na Islandii w celu przeciwdziałania zmianom klimatu i wzmacniania różnorodności biologicznej.

Szczegółowy program poniżej:

13:00 Powitanie, Katerina Gkoltsiou, Przewodnicząca IFLA Europe
13:10 Wprowadzenie do serii webinariów, Francesca Neonato, przewodnicząca Grupy Roboczej ds. Krajobrazów Rolniczych IFLA UE, AIAPP Włochy
13:15 Prezentacja Ásy L. Aradóttir, profesor Wydziału Nauk o Środowisku i Leśnictwie, Islandzki Uniwersytet Rolniczy
13:30 Dyskusja panelowa
Selma Pena, Łączenie krajobrazu, środowiska, rolnictwa i żywności (LEAF), Szkoła Agronomii (ISA), Uniwersytet w Lizbonie
Martin Pigeon, działacz na rzecz lasów i klimatu FERN
Matt King, VESTRE o zrównoważonej produkcji
14:00 Pytania i odpowiedzi
14:30 Podsumowanie i zakończenie

Selma Pena z Uniwersytetu w Lizbonie zilustruje plany zastąpienia obszarów zalesionych eukaliptusem lasami składającymi się z gatunków rodzimych, szczególnie w celu zwalczania pożarów lasów.

Martin Pigeon przedstawi punkt widzenia i działania podjęte przez FERN w kwestii zrównoważonego leśnictwa oraz zagadnień takich jak zarządzanie produkcją drewna, nie zapominając o wpływie lasów na zmiany klimatyczne, świadczenie usług ekosystemowych i zwiększanie różnorodności biologicznej.

Matt King zaprezentuje firmę Vestre i jej zrównoważoną produkcję.

Moderatorką webinarium będzie Steffi Schueppel z Grupy Roboczej IFLA Europe ds. Krajobrazów Rolniczych oraz BAK/bdla, Niemcy 

Link do rejestracji.

„Talk with…” to projekt IFLA Europe składający się z serii webinariów poświęconych tematyce krajobrazów wiejskich, ale w szerokim tego słowa znaczeniu, obejmującym inne kwestie wykraczające poza rolnictwo, takie jak odporność systemów, adaptacja do zmian klimatu, zużycie gleby , relacji miasto-wieś. Celem tych rozmów jest zwiększenie uznania i świadomości szerokiego grona odbiorców na temat kluczowej roli, jaką krajobrazy rolnicze odgrywają obecnie i w nadchodzących latach, w obliczu ogromnych wyzwań, takich jak zmiany klimatyczne, wymieranie gatunków i utrata ekosystemów.

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK