Menu Zamknij

Członkini zarządu SAK w zarządzie IFLA!

Bardzo miło nam poinfomrować, że Pani Urszula Forczek-Brataniec, członkini zarządu SAK, została wybrana Sekretarzem Generalnym Międzynarodowej Federacji Architektów Krajobrazu (region Europa) IFLA Europe (International Federation of Landscape Architects) na dwuletnią kadencję.

Dr inż. arch. Brataniec jest adiunktem w Instytucie Architektury Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, członkiem Rady Pienińskiego Parku Narodowego. Od wielu lat zajmuje się w teorii i praktyce studiami widokowymi i analizami krajobrazowymi w różnych skalach planowania. We współpracy z eM4 Pracownia Architektury Brataniec jest laureatką wielu konkursów architektonicznych i krajobrazowych.

International Federation of Landscape Architects Europe (wcześniej European Federation for Landscape Architecture, EFLA) to organizacja zrzeszająca stowarzyszenia krajowe (obecnie 76 organizacji i członków indywiduyalnych) dla architektów krajobrazu z krajów Unii Europejskiej oraz Szwajcarii. Głównymi zadaniami IFLA Europe jest promocja zawodu architekta krajobrazu, reprezentowanie interesów członków stowarzyszeń zrzeszonych w IFLA, w instytucjach unijnych, inicjowanie działań i utrzymanie standardów kształcenia i praktyki zawodowej we wszystkich krajach europejskich.
IFLA Europe współpracuje z organizacjami międzynarodowymi, takimi jak ECLAS czy ELASA; organizuje seminaria i warsztaty, promuje wymianę wiedzy i doświadczeń. 

Od stycznia 2007 roku EFLA Europe jest częścią International Federation of Landscape Architects (IFLA), a od czerwca 2012 działa pod nową nazwą – IFLA Europe.

W listopadzie 2008 roku do grona 19 organizacji członkowskich dołączyło Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK), najpierw jako Interim Member, a od stycznia 2010 jako Full Member.

http://iflaeurope.eu/organisation/executive-council/

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK