Menu Zamknij

Warsztaty: Światło w parkach, Miasto-Światło-Święta

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu objęło patronatem drugą edycję Workshop „Miasto – Światło – Święta” targów oświetlenia świątecznego w Inowrocławiu oraz Workshop „Światło w Parkach” w Szczawnie Zdroju poświęcone infrastrukturze parkowej.

Firma LBL s.c. partner handlowy Philips Lighting, ma zaszczyt zaprosić na dwa spotkania handlowe:

  • WORKSHOP „Miasto – Światło – Święta” 23-24 września 2010 w Inowrocławiu,
  • WORKSHOP „Światło w Parkach” 30 września – 2 października w Szczawnie Zdroju.

WORKSHOP „Miasto – Światło – Święta” to, w założeniu, coroczne wydarzenie obejmujące targi oświetlenia świąteczno – dekoracyjnego. Adresatami Workshopu są producenci i dystrybutorzy dekoracji świetlnych, przedstawiciele miast i gmin odpowiedzialny za wykorzystanie oświetlenia do dekoracji, hotelarze oraz architekci i projektanci z całej Polski.

Druga edycja Workshop „Miasto – Światło – Święta” będzie miejscem prezentacji najnowszej oferty dekoracji i iluminacji świątecznych na sezon 2010/2011. Organizatorzy pragną zaprosić do udziału w Targach, znanych producentów iluminacji oraz dekoracji świątecznych. Władze miasta Inowrocławia udostępniają wystawcom tereny parku uzdrowiskowego Solanki, gdzie dekoracje świąteczne prezentowane będą w naturalnej scenerii ulic i parku. Część otwarta dla zwiedzających – pokaz iluminacji świątecznych oraz prezentacja oświetlenia PHILIPS – odbędzie się w dniach 23-26 września na terenie Parku Solankowego w Inowrocławiu. W części zamkniętej Targów, prezentacjom będzie towarzyszyć konferencja na temat właściwych metod stosowania światła w przestrzeni publicznej oraz oświetlenia iluminacyjnego. Prelekcje prowadzone będą przez znakomitych polskich architektów oraz przedstawicieli firm, biorących udział w workshopie. Gośćmi targów i konferencji będą przedstawiciele miast i gmin oraz hotelarze i restauratorzy z terenu całej Polski.

Sponsorem projektu WORKSHOP „MIASTO – ŚWIATŁO – ŚWIĘTA” jest Philips Lighting Poland S.A. oraz ENEA S.A.

W czasie trzydniowej imprezy WORKSHOP – Światło w Parkach zaprezentują się producenci małej architektury parkowej. Całość prezentacji będzie iluminowana oprawami PHILIPS w pięknej scenerii Parku Zdrojowego, w Szczawnie Zdroju. Prezentacje będą miały charakter otwarty i realizowane będą na terenach parkowych wzdłuż hali spacerowej i Pijalni Wód.

W części zamkniętej projektu odbędzie się cykl prelekcji dotyczący podnoszenia estetyki i funkcjonalności parków, skwerów, ogrodów i wszelkich innych przestrzeni publicznych oraz możliwości uatrakcyjniania oferty parkowej dla ich użytkowników czyli mieszkańców i turystów odwiedzających oferowane przez Miasta tereny rekreacyjne. W spotkaniu udział wezmą władze samorządowe i podległe jednostki budżetowe powołane do opieki i nadzoru nad przestrzeniami publicznymi oraz firmy zajmujące się kreowaniem architektury krajobrazu. 

Liczymy, że spotkanie kilku zainteresowanych stron zaowocuje powstawaniem nowych, ciekawych projektów i realizacji przestrzeni publicznych z korzyścią dla ich Użytkowników, co znacznie poprawi wizerunek i atmosferę parków.

Sponsorem projektu WORKSHOP Światło w Parkach jest Philips Lighting Poland S.A.

tel. 75 717 29 39, fax 75 717 28 38, mail: www.lbl24.pl

 
 

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK