Menu Zamknij

szkolenie: Uprawa drzew w mieście – dobre praktyki

W imieniu organizator firmy Dendros zapraszamy na szkolenie, którego celem jest przedstawienie w kontekście badań i doświadczeń, zagadnień związanych z funkcjonowaniem zadrzewień miejskich w trudnych warunkach siedliskowych.Zaprezentowane zostaną czynniki wpływające na wzrost drzew miejskich (w tym glebowe), dobór drzew miejskich i sposoby ich pielęgnacji. Osobno zostaną omówione zagadnienia związane z przesadzaniem drzew w tym celowość zabiegu, warunki jego przeprowadzenia i powodzenia. Wiedza teoretyczna zostanie poparta licznymi przykładami projektów już zrealizowanych w oparciu o dobre praktyki.

Szkolenie skierowane jest do osób zajmujących się zakładaniem i utrzymaniem zieleni miejskiej. W tym głównie do pracowników terenowych wydziałów ochrony środowiska, zarządów dróg miejskich, firm komunalnych i prywatnych zajmujących się zakładaniem i pielęgnacją drzewostanów w mieście.

Opiekun merytoryczny i prowadzenie:
dr hab. inż. Jacek Borowski
 profesor nadzwyczajny SGGW. Opracował wraz z zespołem fotograficzną metodę oceny przyrostów drzew. Prezes Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego i przewodniczący Rady Redakcyjnej Rocznika PTD.

Wykładowcy:
dr inż. Jan Łukaszkiewicz adiunkt w Katedrze Architektury Krajobrazu w SGGW. Brał udział w opracowaniu licznych inwentaryzacji, dokumentacji wykonawczej szaty roślinnej w obiektach architektury krajobrazu oraz opinii i ekspertyz dotyczących drzew i roślinności.

mgr inż. arch. krajobrazu Małgorzata Pstrągowska doktorant na wydziale Architektury Krajobrazu w SGGW, pracownik w Instytucie Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa w Warszawie. Zainteresowania badawcze głównie w tematyce wzrostu i rozwoju drzew w mieście.

Termin: 12 grudnia 2012
Miejsce: Hotel Holiday Inn Łódź

Program oraz formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora: dendros.pl/najblizsze-konferencje/szkolenie-uprawa-drzew-w-miescie-dobre-praktyki.html 

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK