Menu Zamknij

Konkurs młodzieży IFLA Europe 2024 „Plan(e)Tscape”

Mamy przyjemność ogłosić tegoroczną edycję konkursu młodzieży IFLA Europe 2024 adresowanego do studentów architektury krajobrazu i młodych profesjonalistów zatytułowany „Plan(e)Tscape” – zgodnie z tematem przewodnim tegorocznej konferencji IFLA Europe na Węgrzech!

Zapraszamy do zapoznania się z podłożem konkursu i zachęcamy do zgłaszania się.

“Długoterminowe prognozy klimatyczne związane z globalnym ociepleniem kreślą mroczną przyszłość, a efekty przewidywane przez naukowców w ostatnich latach już widać. Najskuteczniejszym antidotum na częste katastrofy spowodowane kryzysem klimatycznym – suszę, pustynnienie, ekstremalne opady atmosferyczne i powodzie, osuwiska, tsunami, efekt miejskiej wyspy ciepła – jest roślinność, którą nazywamy po prostu zielonym miastem, zielonym ładem, zieloną transformacją, zieloną polityką, zielonym myśleniem, zielonym przywództwem, zielonym marketingiem, zieloną energią, zielonym kapitałem….

„Zieleń” oznacza rośliny, a rośliny są społecznie akceptowanym symbolem lepszej przyszłości, gwarancją przetrwania naszej Ziemi i odnowy biosfery. Rośliny to systemy genetycznie zakodowane pod kątem transformacji, adaptacji i regeneracji; główny przedmiot i narzędzie architektury krajobrazu. Bogactwo niewykorzystanych możliwości…

Odnosząc się do architektury krajobrazu jako zawodu głęboko zakorzenionego w naturze, zamierzamy zwrócić uwagę na wielofunkcyjność roślin, ich różnorodne możliwości zastosowania oraz na wszelkie pozytywne sposoby myślenia, dzięki którym możemy osiągać wymierne rezultaty w walce ze współczesnymi wyzwaniami środowiskowymi. Jesteśmy przekonani, że przy pomocy innowacyjnego i świadomego zastosowania roślin architekci krajobrazu mogą znacząco przyczynić się do zrównoważonej i zdrowej wizji naszego Plan(e)tscape.

Wierzymy, że architektura krajobrazu jest jednym z kluczowych zawodów oferujących rozwiązania dla zaistniałej sytuacji, które mogą zapewnić aktywną, przyszłościową alternatywę, optymistyczną wizję przyszłości nie tylko dla zawodu, ale dla całego społeczeństwa.”

W konkursie mogą brać udział studenci architektury krajobrazu oraz młodzi profesjonaliści z zakresu architektury krajobrazu (do 40. roku życia) z całej Europy. Zarówno studenci, jak i młodzi profesjonaliści muszą być członkami odpowiednich stowarzyszeń krajowych, które są członkami IFLA Europe – lista dostępna jest na stronie internetowej organizacji.

Wszelkie informacje o konkursie oraz warunkach składania swoich kandydatur znajdziecie tutaj.

Zachęcamy i życzymy powodzenia!

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK