Menu Zamknij

IV Seminarium Architektury Krajobrazu (29 sierpnia 2009)

29 sierpnia w Warszawie odbyło się organizowane przez stowarzyszenie seminarium poświęcone architekturze krajobrazu. Gośćmi kolejnej edycji byli: Robert Schäfer – redaktor naczelny magazynu Topos oraz Günther Vogt założyciel pracowni Vogt Landscape Architects z Zurichu.

Program seminarium

13.00   Otwarcie
13.10   Prezentacja Stowarzyszenia – Wojciech Januszczyk
13.30   Polski architekt krajobrazu za granicą – Joanna Milewska
14.00   Landscape as a Topos – Robert Schäfer, Topos
15.00   Designing Models – Günther Vogt, Vogt Landscape Architects
16.00   Zakończenie

Robert Schäfer (ur. 1954), studiował planowanie krajobrazu na Politechnice Berlińskiej i dziennikarstwo na uniwersytecie Stuttgart-Hohenheim. W 1984 r. został redaktorem naczelnym wydawanego w Monachium miesięcznika Garden+Landscape Architecture Review. Od 1992 odpowiada także za kwartalnik Topos – The International Review of Landscape and Urban Design (Międzynarodowy Przegląd Architektury Krajobrazu i Urbanistyki), który cieszy się dystrybucją ogólnoświatową.

Günther Vogt (ur. 1957) – od 2005 roku jest profesorem i wykładowcą na Wydziale Architektury Krajobrazu ETH (Szwajcarski Federalny Instytut Technologiczny) w Zurychu. Pomysłodawca i założyciel Vogt Landscape Architects Ltd. (Zurych, z oddziałami w Monachium i Londynie). Pracownia współpracowała m.in. z Herzog & de Meuron (Allianz Arena, Monachium oraz Tate Gallery of Modern Art, Londyn) oraz Foster and Partners (Swiss Re znany jako Ogórek, Londyn).

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK