Menu Zamknij

Drugie śniadanie architektów krajobrazu we Wrocławiu

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu oraz firma Rain Bird zapraszają na pierwsze spotkanie z cyklu „Drugie śniadanie architektów krajobrazu”, którego tematem będzie gospodarowanie wodą na terenach zurbanizowanych.

Współcześnie stoimy przed wyzwaniami adaptacji przestrzeni publicznych do zmian klimatu, w tym ochrony zasobów wodnych. Formuła wydarzenia zakłada łączenie specjalistów z różnych dziedzin, w celu poprawy efektywności gospodarowania wodą w miastach. Zapraszamy na wspólny lunch i do dyskusji przedstawicieli administracji, projektantów i wykonawców terenów zieleni.

Spotkanie odbędzie się 16.07.2019 w Hotelu PURO Wrocław Old Town ul. Włodkowica 6, 50-072 Wrocław.

Program

10.00 -10.15      Rejestracja uczestników spotkania
10.15-11.00       dr hab. inż. Tomasz Kowalczyk
Retencjonowanie i wykorzystanie wód opadowych na terenach miejskich
Prelegent przedstawi najistotniejsze uwarunkowania dla gospodarowania woda opadową na terenach zurbanizowanych oraz studia przypadków, które mogą być inspiracją dla podejmowanych działań.
11.00-11.10       Przerwa kawowa
11.10-12.15       Przedstawiciel firmy Rain Bird
„Automatyczne Systemy Nawadniające”
Wystąpienie nt. systemów nawadniających jako elementów wyposażenia przestrzeni publicznych, procesie projektowania  oraz o tym jak wygląda współpraca z projektantami i wykonawcami na każdym etapie realizacji projektu.
12.15-13.00       Lunch
13.00-14.00       Prezentacja istniejących instalacji nawadniających w pobliżu Promenady Staromiejskiej
Spotkanie poprowadzi przedstawiciel firmy Rain Bird.

Spotkanie zamknięte – obowiązuje lista zgłoszeń. Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu dwóch przedstawicieli Państwa jednostki, w terminie do dnia 11.07.2019 r., pod adresem .

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK