Menu Zamknij

Webinarium SAK: Problemy w zdrowotności roślin w warunkach zieleni miejskiej
Część 3: szkodniki

Data webinarium: 9 listopada 2021 (wtorek), godz. 12:00 (zmiana daty)
Miejsce: online, webinarium będzie rejestrowane (z pewnymi ograniczeniami).
Prowadzący: dr Janusz Mazurek

Formularz zapisu (proszę kliknąć)

Zakres szkolenia

Zapraszamy na trzecią część z cyklu szkoleń pn. “Problemy w zdrowotności roślin w warunkach zieleni miejskiej”. Będzie ona poświęcona szkodnikom. Słuchacze otrzymają podstawowe informacje dotyczące rozpoznawania uszkodzeń jak również ich sprawców, czyli najważniejszych owadów i pajęczaków istotnych dla zdrowotności drzew i krzewów w zieleni miejskiej. Uczestnicy posiądą również wiedzę na temat możliwości monitorowania wybranych grup szkodników.

Zakres tematyczny webinarium:

  1. Przyczyny występowania określonych grup szkodników w zieleni miejskiej
  2. Przegląd i możliwości ograniczania szkodników kłująco – ssących
  3. Szkodniki o gryzącym aparacie gębowym
  4. Wzrastające znaczenie szkodników fizjologicznych
  5. Techniczne aspekty zwalczania określonych grup szkodników w przestrzeni miejskiej.

Uwaga: Webinarium będzie dostępne do odtworzenia jedynie do 30 listopada 2021 i jedynie dla osób, które się na nie zarejestrują.

Czas trwania Webinarium: ~2,5 godziny

W cenie webinarium przewidziano:
– materiały szkoleniowe (prezentacja),
– możliwość odtworzenia nagranego webinarium (do 30 listopada),
– zaświadczenie o udziale w Webinarium,
– możliwość konsultacji z prelegentem (w dniu wydarzenia).

Szkolenie przeznaczone jest dla firm zajmujących się pielęgnacją drzew i krzewów w zieleni miejskiej, pracowników Zarządów Zieleni Miejskiej oraz innych instytucji i firm, których zakres obowiązków uwzględnia utrzymanie zdrowotności roślin. Zakres tematyki nie wymaga od odbiorców specjalistycznego przygotowania w zakresie entomologii.

Koszt szkolenia i rejestracja

Koszt uczestnictwa w III części webinarium: 140zł brutto dla członków SAK (upoważnionych do zniżki), 280pln brutto dla pozostałych uczestników.
Instytucjom, które utrzymują się ze środków publicznych wystawiamy fakturę ze zwolnieniem z VAT.

Nr konta: 91 1140 2004 0000 3502 3786 3335
Tytuł przelewu: “Webinarium SAK, 9 listopada 2021, imię i nazwisko uczestnika”.

Rozliczenie finansowe wydarzenia realizuje firma:
Nowe Media Marcin Dąbrowski
03-477 Warszawa
ul. Szymanowskiego 7/109A
NIP 521 171 70 51
Tel. +48 577 553 374

Warunki szczegółowe:
1. Informacje o rabatach dla członków SAK: oferta SAK.
2. W przypadku wydarzeń płatnych, uczestnicy szkolenia wpisywani są na listę po opłaceniu udziału.
3. Odwołanie udziału w wydarzeniu następuje poprzez przesłanie informacji do dnia zakończenia rejestracji – jest to warunek zwrotu kosztów.
4. Webinarium będzie dostępne do odtworzenia jedynie do 30 listopada 2021 i jedynie dla osób, które się na nie zarejestrują.

Informacje o prowadzącym

Dr Janusz Mazurek. Specjalizuje się w ochronie roślin przed chorobami i szkodnikami. Jest konsultantem i doradcą głównie w uprawie warzyw, sadów i winorośli oraz roślin ozdobnych. Autor licznych artykułów, szkoleń, prezentacji oraz innych opracowań – między innymi “Ochrona winorośli”, pierwszej w Polsce książki, która w całości traktuje o ochronie winorośli. W roku 2003 uzyskał tytuł doktora nauk rolniczych w specjalności ochrona roślin.

Prowadzi zajęcia z ochrony i nawożenia winorośli na studiach podyplomowych z dziedziny “Enologii“, które odbywają się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, “Technologii Winiarstwa” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Podkarpackiej Akademii Wina. Od roku 2015 nadzoruje stan fitosanitarny kolekcji narodowych w Arboretum w Wojsławicach, filii Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zresztą wcześniej, bo w latach 2007-2003, był pracownikiem.

Od wielu lat, czyli praktycznie od roku 1997, kiedy to rozpoczął pracę w Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu, regularnie zajmuje się problemami ochrony i nawożenia roślin w zielenie miejskiej. Poza różnego rodzaju opracowaniami piśmienniczymi, przeprowadził szereg prezentacji i szkoleń obejmujących zagadnienia możliwości zwalczania chorób i szkodników w miastach.

Autor publikacji naukowych i licznych publikacji popularno-naukowych oraz wielu ekspertyz dotyczących stanu fitosanitarnego roślin w miastach. Opracowywał ekspertyzy i opinie dla Starostwa Powiatowego we Wrocławiu, Urzędu Miasta we Wrocławiu Urzędu Gminy w Polkowicach i Polanicy Zdroju oraz firmy Bayer. Przez półtora roku był związany z dwutygodnikiem Owoce, Warzywa, Kwiaty gdzie, co miesiąc były drukowane jego artykuły dotyczące ochrony roślin ozdobnych, a od roku 2018 regularnie pisze do czasopisma “Szkółkarstwo”. Jest również współautorem obszernego opracowania “Profilaktyka ochrony drzew miejskich przed chorobami. Zalecenia Bio-asekuracji”.

Więcej informacji o ekspercie znajdą Państwo tutaj oraz tutaj.

Kontakt:

Pytania?

Pytania proszę kierować na adres mailowy lub telefonicznie do koordynatora szkolenia: Marcin Dąbrowski, tel. 577 553 374.

Zapraszamy.