Menu Zamknij

Warsztaty SAK z Noelem Kingsbury: Projektowanie rabat bylinowych

Temat: rabaty bylinowe. Zmienność i rozwój.
Miejsce: Q HOTEL PLUS Kraków, ul. Wygrana 6, 30-311 Kraków
Czas: czwartek 17 październik 2019, godz. 10:00 – 16:00
Cena: 950zł / dla członków SAK: 800zł
Rejestracja do: 12.10.2019 r.

Uczestnicy warsztatów nauczą się prowadzić obserwację różnych form wzrostu bylin i wykorzystywać zdobytą wiedzę do określania długoterminowego zachowania rabaty pod względem jej długowieczności, stopnia oraz szybkości wzrostu roślin, poziomu rozsiewania się oraz konkurencyjności gatunków względem siebie.

Jak długo rośliny utrzymają się na rabacie? Czy będą się rozrastać? Czy dojdzie do samoistnego rozsiewania się bylin? Całodniowy warsztat ogrodniczy ma na celu zachęcenie uczestników do obserwowania bylin i innych roślin, koncentrując się na ich rozwoju przez cały rok. Uwaga zostanie zwrócona na takie zagadnienia jak konkurencja roślin między sobą oraz ich przydatność w różnych częściach założenia ogrodowego. Uczestnicy dowiedzą się również jak ocenić długowieczność roślin.

Praktycy biorący udział w wydarzeniu, będą mogli wykorzystać zdobyte doświadczenie i wiedzę o roślinach aby zaplanować w swoich zakładach odpowiedni program utrzymania zieleni, a w szczególności zaplanować długoterminowe działania, ważne dla stabilności finansowej firmy.

Integralną częścią dnia jest zachęcenie uczestników do znalezienia powiązań roślin ozdobnych do ich pochodzenia i ekosystemu w jakim można je spotkać. Dzięki temu, zdobędą oni wiedzę na temat tego jak łączy się to ze sposobem w jaki używamy ich w ogrodach i otwartym krajobrazie. Uczestnicy zachęceni będą do zejścia do poziomu bylin i bliskiej obserwacji środowiska wzrostu roślin, ich cyklu życia co znacznie wzmocni ich jako profesjonalistów.

Informacje dodatkowe

• warsztaty podzielone są na dwie części: część I w sali konferencyjnej (prelekcja) oraz część II (warsztatowa) przed budynkiem hotelu (zajęcia z roślinami),
• wszystkie materiały do warsztatów zapewnia organizator,
• organizator zapewnia tłumaczenie warsztatów na język polski,
• cena obejmuje lunch oraz przerwę kawową,
• liczba miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń, potwierdzenie udziału po zaksięgowaniu przelewu).

Dane kontaktowe:
Adres e-mail:
Tel.: +48 698 25 91 60

Cena warsztatów: 950 zł, cena warsztatów dla członków SAK: 800zł

Dane do przelewu
Numer rachunku bankowego: 95 1750 0012 0000 0000 2648 7056
Raiffeisen POLBANK
tytułem: warsztaty SAK

Informacje o autorze warsztatów

Noel Kingsbury to brytyjski projektant ogrodów, wykładowca oraz autor wielu książek z zakresu projektowania i biologii roślin (m.in. “Ukryta historia drzew. Sekretne właściwości 150 gatunków” oraz “Projektowanie rabat. Kompozycje ogrodowe”).  Noel Kingsbury w swoich działaniach,  promuje naturalistyczne i zrównoważone projektowanie, nawiązujące do natury. Polega ono na eksponowaniu różnorodności gatunków roślin w ogrodzie, przestrzeni miast oraz otwartych krajobrazach. To wybitny specjalista w zakresie projektowania kompozycji z bylin i traw ozdobnych, jest uznanym autorytetem w tej dziedzinie, a swoją wiedzą chętnie dzieli się z innymi podczas warsztatów, szkoleń oraz indywidualnych konsultacji. Efekty takiej współpracy można zauważyć chociażby w Warszawie.

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK