Menu Zamknij

Warsztaty SAK: Nauka koszenia kosą tradycyjną

plakat

Zapraszamy na warsztaty pt. Nauka koszenia kosą tradycyjną, które odbędą się 8.11.2019 r. we Wrocławiu.

Pomysłodawcą i ekspertem w tym zakresie jest Jacek Jerzmański, architekt krajobrazu oraz ogrodnik, pasjonat zielonej architektury i wszelkich ekologizmów.

Ogólny program szkolenia

Zajęcia teoretyczne – kosa w ujęciu historycznym, budowa kosy, kosa jako narzędzie bojowe, dobór kosy do charakterystyki pracy. Podstawowe informacje o łąkach kwietnych, przewaga koszenia naturalnego i zalety koszenia pro- przyrodniczego. Terminy koszenia łąk i łąk kwietnych. Technika koszenia proprzyrodniczego.

Zajęcia teoretyczno-warsztatowe w Parku Stasica – BHP, pracy z kosami, Etapy przygotowania kos do pracy, czyszczenie i szlifowanie powłok lakierniczych i impregnatów, klepanie kosy oraz narzędzia pieniek, stołek, koziołek, babki i młotki do klepania kos – dobór, właściwości, efekty klepania klingi kosy, przygotowanie kosy na potrzeby przeprowadzenia warsztatów.

Praktyczne zajęcia terenowe – praca kosą w terenie, ostrzenie terenowe kosy, doskonalenie umiejętności.

Koszt: 350 zł – cena do 31 sierpnia 2019 r. / 300 zł – dla członków SAK

Poprzedniego dnia odbywają się Warsztaty SAK „Projektowanie i zakładanie łąk kwietnych” realizowane przez Karola Podymę z firmy laki kwietne.pl. Przy zapisie na oba wydarzenia obowiązuje zniżka 10%!

Prelegent

Jacek Jerzmański – absolwent Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. W ZOO Wrocław od 2013 jako ogrodnik. Zainteresował się pracą w zoo po tym jak zdobył doświadczenie przy tworzeniu licznych projektów zieleni oraz przy zieleni historycznej w ramach konserwacji  obiektów zabytkowych. Główne jego zainteresowania to dendrologia i botanika, a także ich wykorzystanie w zielonej architekturze – zielonych dachów, zielonych ścian, i przy tzw. żywej architekturze. Zainspirowany wspomnieniami z dzieciństwa, zaczął zbierać informacje na temat tradycyjnych kos ręcznych od szerokiego grona ludzi. Od niedawna zwolennik częściowego odejścia od tradycji na rzecz funkcjonalności, a przede wszystkim ergonomii samego koszenia jak i biomechaniki ruchu. Obecnie z powodzeniem wykorzystuje elementy dawnych i dzisiejszych rzemiosł, propagując i uczestnicząc w wielu wydarzeniach.

Koszt udziału

350 zł / 300 zł – dla członków SAK

Termin rejestracji i opłaty za szkolenie: 04.11.2019 r.– zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza on-line dostępnego na stronie: www.sak.org.pl/zapisy
Opłaty można dokonać przez przelew na konto: 70 1750 0012 0000 0000 2648 7118
STOWARZYSZENIE ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU, ul. Warszawska 24, 31-155 Kraków
W tytule wpisać: „ Warsztaty SAK – koszenie kosą” (+ instytucja)

W ramach warsztatów zapewniamy:

– materiały szkoleniowe – prezentacje
– poczęstunek w trakcie szkolenia, kawa, herbata, przekąski
– zaświadczenie o uczestnictwie w  szkoleniu
– możliwość konsultacji z prelegentami po szkoleniu
– ubezpieczenie

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest posiadanie kosy. Prosimy o informację w formularzu zgłoszeniowym, czy posiadają już Państwo własną kosę, czy interesuje Państwa zakup kosy na potrzeby szkolenia (cena 92zł).
Zakupione zestawy stają się własnością uczestników po zakończeniu szkolenia.

Pytania proszę kierować na adres: szkolenia.sak@gmail.com
lub telefonicznie do organizatora szkolenia: 889 710 517 – Monika Zub
Więcej informacji pod adresem: www.sak.org.pl/category/wydarzenia/szkolenia/

Zastrzegamy sobie prawo do odwołania szkolenia w przypadku zebrania zbyt małej grupy uczestników.

Informacje dla gości szkolenia

Dojazd i parking EkoCentrum znajduje się w podwórku przy ul. Świętego Wincentego 25AC. Najbliższe przystanki tramwajowe to Paulińska (tramwaj 7), pl. Staszica (autobusy K, 132, 142, tramwaje 14, 15, 24, 0L, 0P) oraz Dworzec Nadodrze (autobusy 108, 132, tramwaje 0L, 0P, 1, 8).

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży, działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK