Menu Zamknij

Targi Miasto Ogród w Szczecinie

W ostatni weekend kwietnia już po raz 16. odbędą się w Szczecinie Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony design. To najważniejsze spotkanie branży ogrodniczej w woj. zachodniopomorskim, w którym uczestniczy około 70 wystawców i 7000 zwiedzających. Tematem przewodnim targów jest rola wody i zieleni w zrównoważonym rozwoju miasta.

 

Elementy targów:

  • Konferencja branżowa z cyklu „Woda i zieleń w mieście”, pt. „Rola światła i wody w aranżacji terenów zieleni” – skierowana do profesjonalistów z branży: architektów, urbanistów, architektów krajobrazu, w tym studentów, ale i przedstawicieli samorządów, deweloperów czy zarządców i wykonawców zieleni. Wśród prelegentów są m.in. specjaliści z Polski i zagranicy.
  • Strefa Młodego Architekta Krajobrazu – to miejsce w przestrzeni targowej, gdzie młodzi projektanci zaprezentują swoje pomysły i projekty, będą mogli nawiązać nowe kontakty biznesowe oraz poznać oczekiwania przyszłych inwestorów. Udział w tej Strefie daje młodym architektom krajobrazu możliwość promocji firmy;
  • Część wystawiennicza – tutaj branża ogrodnicza spotyka swoich klientów oferując nie tylko konkretne produkty i usługi, ale także porady i konsultacje. Wśród wystawców pojawią się producenci i dystrybutorzy sprzętu, narzędzi, wyposażenia i materiałów do ogrodów, jak i środków do uprawy i pielęgnacji roślin. Obecni będą również wykonawcy oraz projektanci zieleni;
  • Ogród pokazowy – do udziału w ogrodzie pokazowym zapraszane są firmy z branży ogrodniczej i budowlanej, a także studenci architektury krajobrazu.

Zasadniczym celem Targów MIASTO OGRÓD jest konsolidowanie środowiska branżowego, popularyzowanie wiedzy z dziedziny ogrodnictwa i architektury krajobrazu, pobudzanie lokalnych środowisk do brania odpowiedzialności za publiczną przestrzeń oraz dawanie impulsu do tego działania.
Ten kierunek wyraża również nazwa targów: MIASTO OGRÓD – Zielony design. Wpisuje się także w politykę miasta: Szczecin Floating Garden i trend zwracania się miast ku wodzie. – Przestrzeń miejska pozbawiona zieleni i wody staje się coraz bardziej męcząca dla mieszkańców dużych miast. Chcemy zmienić myślenie osób, które kształtują miejską przestrzeń, dlatego stawiamy na poszerzanie wiedzy i na młodych architektów krajobrazu – mówi Małgorzata Lis, Dyrektor Międzynarodowych Targów Szczecińskich.

 

Informacje i zgłoszenia: Lidia Kuszyk, , tel. 91 464 44 65.

 

16. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu MIASTO OGRÓD – Zielony design
25-27.04.2014, Szczecin
Organizator: Międzynarodowe Targi Szczecińskie
Godziny otwarcia targów: pt.-sb. 10:00 – 18:00, nd. 10:00 – 17:00
Bilety w cenach: 10zł – normalny, 7zł – ulgowy, parking – bezpłatny, dzieci do lat 7 wstęp wolny

 

Targi Miasto Ogród – Zielony Design odbywają się pod patronatem SAK.

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK