Menu Zamknij

Konkurs Własny Dom – Wspaniałe Miejsce

Celem konkursu „Własny Dom, Wspaniałe Miejsce” jest promowanie budownictwa mieszkaniowego atrakcyjnego zarówno pod względem architektonicznym, jak i pod względem satysfakcji mieszkańców. Konkurs adresowany jest do deweloperów, a także innych podmiotów, których inwestycje zostały zakończone w latach 2008 – 2010. Ocenie podlegają rozwiązania architektoniczne, estetyka wykonania, koncepcja zagospodarowania terenu wokół inwestycji, funkcjonalność oraz jakość kompleksu mieszkaniowego. Organizatorem Konkursu jest Massinfos – wydawca przygotowujący dodatek do gazety „Rzeczpospolita”: „Gospodarka Polski. Relacje z Rynku”. W skład Kapituły Konkursu wchodzą przedstawiciele: Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości, Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu (Wojciech Januszczyk, Piotr Murdza) i zespołu redakcyjnego dodatku „Gospodarka Polski. Relacje z Rynku”.

Konkurs jest dwuetapowy. Po pierwszym etapie rejonowym, zakończonym pod koniec sierpnia 2011, wyłoniono 10 finalistów, spośród których zostanie wybrana zwycięska inwestycja. Finalistami zostały:

  1. „Miasteczko Krzywa Iwiczna” firmy Dworek Polski Sp. j. Koziński Jacek, Rybak Grzegorz 
  2. „Tesoro Ivory Residences”, firmy TS Invest -Tesoro Sp. z o.o. 
  3. „Apartamenty na Polanie”, firmy Ecolan S.A. 
  4. „Osiedle Panorama” firmy Firma Budowlana Marek Antczak 
  5. „Słoneczne Sady” firmy Vantage Development S.A. 
  6. „Osiedle Dywizjonu 303″ firmy Catalina Avalon Sp. z o.o. 
  7. „Osiedle Olimpia” firmy Folwark Deweloper Sp. z o.o. 
  8. “Garden Residence” firmy Alpha Development 9. „Apartamenty Pod Zamkiem” firmy Bielany Spółka z o.o 
  9. „Kamienice Herbowe” firmy Mieszkaniowy As – KCI Development S.A

Obecnie odbywają się wizytacje przedstawicieli Kapituły Konkursu na terenach finałowych inwestycji.

Poprzez przyjęte w konkursie kryteria promowani są inwestorzy których działania zmierzają do tworzenia rozwiązań mieszkaniowych pożądanych w Polsce pod względem estetyki, architektury, jakości, ekologii. Nagrody zostaną przyznane inwestorom w kategorii ogólnopolskiej za zrealizowane budownictwo typu mieszkaniowego (2008-2010). Inwestycje wyłonione w rozstrzygnięciu regionalnym będą rywalizować o godło konkursu „Własny Dom, Wspaniałe Miejsce”. Na werdykt wpływają oceny specjalistów, ekspertów opinie mieszkańców na temat jakości zamieszkania w zgłoszonych do konkursu inwestycjach. Nagrody przyznane w konkursie są zatem także odzwierciedleniem oczekiwań klientów wobec budownictwa mieszkaniowego. Organizator mając na uwadze właściwe relacje pomiędzy inwestorem a klientem do konkursu kwalifikował zgłoszenia wyłącznie podmiotów przeciw którym nie toczyło się postępowanie sądowe związane z przekazaniem praw własności do lokali ich nabywcom rozstrzygnięte na niekorzyść podmiotu zgłoszonego do konkursu oraz dotyczące zgłaszanej do konkursu inwestycji a także podmiotów przeciwko którym aktualnie takie postępowanie nie jest prowadzone .

 
 

 

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK