Menu Zamknij

Kolejna edycja PLGBC Green Building Symposium już w październiku!

Już 5 października w Warszawie odbędzie się PLGBC Green Building Symposium (5.10.2016, Warszawa). Głównymi tematami VI edycji wydarzenia będą zarówno nowe budynki i najnowsze stosowane w nich rozwiązania, jak i budynki istniejące, których modernizacja powinna przebiegać w zielonym standardzie. Celem tych działań jest zapewnienie użytkownikom zdrowia i komfortu, a co za tym idzie – podniesienie ich produktywności.

Michael Pawlyn, ceniony brytyjski architekt, przedstawi jak innowacyjnie projektować, aby postawały prawdziwie zrównoważone budynki, które służą zarówno zdrowiu i komfortowi ich użytkowników, jak i oszczędności zasobów. W poszukiwaniu prawdziwie zrównoważonego projektu budynku i wspierających go technologii, odkryto, że przez ponad 3,5 miliarda lat istnienia życia na ziemi, natura wypracowała niezliczone przykłady form, systemów i procesów, które dziś możemy zastosować, rozwijając nowoczesne zielone budownictwo.

Kiedy powierzchnia na zieloną infrastrukturę na ziemi jest ograniczona bądź nie ma jej wcale, musimy znaleźć nowe obszary, które zrekompensują rosnące negatywne wpływy, takie jak hałas, zanieczyszczenia, czy efekt miejskiej wyspy ciepła. Wszystkie te elementy utrudniają naturalną wentylację budynków i muszą być skompensowane innymi systemami, które zużywają energię. Energia ta może zostać zaoszczędzona, jeżeli zajmiemy się problemem u jego źródeł. Rudi Scheuermann, światowego formatu ekspert w dziedzinie fasad, zamierza udowodnić, że „Zrównoważony rozwój jest siłą napędową lepszego projektowania”

Budynki muszą się zmieniać, aby sprostać obecnym, a także przyszłym wymogom prawnym i oczekiwaniom użytkowników. Podczas konferencji zainspirujemy nowymi strategiami zrównoważonej modernizacji budynków. Przeprowadzenie modernizacji w zielonym standardziezapewni, że remontowany obiekt będzie bardziej efektywny energetycznie, a także podniesie zdrowie i komfort jego mieszkańców i użytkowników. 

Następnie zastanowimy się czy opłaca się certyfikować istniejący budynek? Na to pytanie odpowiedzą specjalnie zaproszeni z całego świata przedstawiciele największych obecnych w Polsce systemów certyfikacji wielokryterialnej: BREEAM, DGNB, HQE, LEED oraz Well Building Standard.

Wreszcie podczas wspólnej debaty ustalimy jakie założenia realizować w nowych inwestycjach, aby budynek sprzyjał zdrowiu i komfortowiużytkownika, a jednocześnie zostały obniżone koszty eksploatacji. Na zakończenie zostanie rozstrzygnięty konkurs na najlepsze zielone budynki i projekty, które zostaną nagrodzone PLGBC Green Building Awards 2016! Po rozdaniu nagród przewidziana jest konferencja prasowa.

Kontakt:
Magdalena Kałużyńska
Koordynator ds. Marketingu
M. +48 537.445.958
E.
www.plgbc.org.pl

Sypozjum odbywa się pod patronatem SAK

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK