Menu Zamknij

Poniżej prezentujemy wydarzenia promowane przez SAK

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konferencja i Warsztaty “Nature Based Solutions for New Urban World”

1 października 2018 @ 08:00 - 17:00

Serdecznie zapraszamy do udziału w I. Międzynarodowej Konferencji i Warsztatach “Nature Based Solutions for New Urban World – Conference and a global conversation to demonstrate benefits of Nature Based Solutions for climate and water resilience in cities” organizowanej przez Centrum Naukowe Zarządzania Ryzykiem Środowiskowymi Monitoringu Ekosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Konferencja odbędzie się w dniach 17 – 18.10.2018 r. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, przy ul. Pawłowickiej 87 (Pałac Pawłowice).
Tematyka Konferencji dotyczy problematyki ochrony i inżynierii środowiska w miastach, w kontekście zagrożeń i wyzwań będących aspektem m.in. zmian klimatu (m.in. zanieczyszczenie powietrza w miastach, smog, zagospodarowanie wód opadowych, zaburzenia wilgotności i mikroklimatu miejskiego, miejska wyspa ciepła, zagrożenia dla bioróżnorodności w miastach, zdrowie mieszkańców miast a stres miejski). Wprowadza również pojęcie Nature Based Solutions (NBS) i zielono – niebieskiej infrastruktury w kontekście:
– projektowania i architektury krajobrazu,
– zarządzania i modelowania ryzyka środowiskowego,
– korzyści natury ekologicznej, ekonomicznej i społecznej,
– tworzenia tzw. zielonych miast i strategii adaptacji do zmian klimatu,
– kwestii ekonomicznych (wartość nieruchomości i gruntów a Nature Based Solutions),
– projektów wspierających wprowadzanie rozwiązań typu NBS do miast (m.in. na przykładzie projektu Grow Green, realizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i UM Wrocław).

Konferencja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, m.in. do pracowników administracji publicznej, deweloperów i pracowników sektoru budownictwa, architektów oraz architektów krajobrazu, przedstawicieli mieszkańców miast, organizacji pozarządowych, naukowców i studentów.

Program oraz forularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej konferencji:

 http://nbswroclaw.manifo.com/

Udział w konferenacji jest bezpłatny.
Chętnych prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego, który znajduje się na stronie internetowej Konferencji w zakładce „Registration”.

 

Szczegóły

Data:
1 października 2018
Godzina:
08:00 - 17:00

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK