Menu Zamknij

Poniżej prezentujemy wydarzenia promowane przez SAK

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Forum „Miasto z natury” (Nadarzyn)

8 października 2020 @ 08:00 - 17:00

Czy polskie miasta żyją w zgodzie z naturą?

Na to pytanie będziemy próbować odpowiedzieć, 8 października w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, podczas Forum „Miasto z natury”. Forum skoncentruje się na najnowszych trendach kształtowania i gospodarowania przestrzenią miejską, respektujących przy tym polskie realia.

 – Wśród tematów, które zostaną poruszone w ramach Forum m.in. instytucja gwarancji i rękojmi pod lupą adwokata, kulisy powstawania naturalnych placów zabaw, Program Estetyka realizowany w Lublinie i Łęcznej, najnowsze badania dotyczące terenów biologicznie czynnych, za i przeciw przestrzennym działaniom partycypacyjnym, hortiterapia – teoria w praktyce a także inspiracje z Kraju Kwitnącej Wiśni. – zaznacza Judyta Więcławska, organizatorka Forum. – Uzupełnieniem prelekcji specjalistów będzie panel dyskusyjny Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu a także możliwość bezpłatnych konsultacji z przedstawicielem Centrum Kontroli Placów Zabaw, dotyczących inwestycji i utrzymania placów zabaw. – uzupełnia Judyta Więcławska.

Naturalny plac zabaw = bezpieczny?

W ramach spotkania, Dominik Berliński z Centrum Kontroli Placów Zabaw krytycznym okiem przyjrzy się realizacjom naturalnych placów zabaw. Jak zaznacza:  Naturalne place zabaw cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Pytanie „czy taki plac zabaw jest bezpieczny?” wciąż się powtarza a odpowiedzi na nie poszukują zarówno rodzice pociech, jak i inwestorzy – a więc właściciele przedszkoli, szkół czy zarządcy publicznych placów zabaw.

Tereny biologicznie czynne w parkach

Ustalenia dotyczące minimalnego udziału terenów biologicznie czynnych, określanych jako zapewniających naturalną wegetację roślin i retencję wód opadowych, stanowią treść zapisów dokumentów planistycznych. Są przy tym jedną z nielicznych obowiązujących zasad sprzyjających zrównoważonemu rozwojowi miast w zakresie kształtowania terenów zieleni. Tymczasem, jak stwierdza dr inż. Kinga Kimic: Utrzymanie na wysokim poziomie udziału terenów biologicznie czynnych w tych obiektach jest kluczowe dla zachowania i rozwoju ich przyrodniczego funkcjonowania, ale wymaga jednocześnie dostosowania do rosnących potrzeb społecznych, związanych z zapewnieniem użytkownikom miejsc do realizacji różnych form wypoczynku. Jak do tematu podeszła Warszawa? O tym w prezentacji dr inż. Kingi Kimic.

Gwarancja i rękojmia

Odpowiedzialność uczestników procesu inwestycyjnego nie ogranicza się – wbrew powszechnemu przekonaniu – do udzielenia gwarancji na wykonane prace. – twierdzi Sara Til Dąbrowska, adwokat. – W grę wchodzi bowiem szereg regulacji prawnych wykraczających ponad kwestię gwarancji udzielanej przez generalnego wykonawcę. Co więcej, dobrze skonstruowana umowa daje uczestnikom procesu inwestycyjnego możliwość modyfikowania kodeksowych zasad odpowiedzialności i dostosowanie ich do potrzeb konkretnej inwestycji i jej uczestników. Inwestor ma możliwość skorzystania z szeregu uprawnień w zależności od tego, jakimi wadami obarczony jest przedmiot umowy, w jakim terminie ujawnią się nieprawidłowości oraz – przede wszystkim – co w danych okolicznościach jest dla inwestora korzystniejsze. W momencie pojawienia się sporu pomiędzy inwestorem i generalnym wykonawcą, świadomość zasad odpowiedzialności za wykonanie umowy oraz przemyślany wybór instrumentów prawnych dochodzenia odpowiedzialności może przesądzić o wyniku sprawy. – podkreśla adwokat. Stąd też terminom „gwarancja” i „rękojmia” należy przyjrzeć się bliżej a ku temu okazja pojawi się na I Forum „Miasto z natury”.

Rejestracja i program: https://forummiastoznatury.abrys.pl/

Rejestracja upoważnia do bezpłatnego wstępu na teren targów Green Days w dniu wydarzenia.

Kontakt do organizatora:

Judyta Więcławska

M: +48 728 971 345

Szczegóły

Data:
8 października 2020
Godzina:
08:00 - 17:00
Kategorie Wydarzenie:
,
Witryna internetowa:
https://forummiastoznatury.abrys.pl/

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK