Menu Zamknij

Poniżej prezentujemy wydarzenia promowane przez SAK

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

10-lecie istnienia Oddziału Wielkopolskiego SPAK / Poznań

28 września 2019 @ 08:00 - 17:00

SPAKOddział Wielkopolski Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy “Okiem architekta krajobrazu” oraz do udziału w uroczystym jubileuszu 10-lecia działalności Oddziału. Wstawę będzie można zwiedzać w pawilonie edukacyjno-dydaktycznym Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu w dniach od 4 do 29 września w godzinach otwarcia Ogrodu. W środę 4 września odbędzie się wernisaż w połączeniu z oprowadzaniem po ekspozycji o godz. 12.00. Obchody jubileuszu Oddziału zaplanowano w połączeniu z finisażem wystawy w sobotę 28 września. 

 
PROGRAM OBCHODÓW 10-lecia OW SPAK w dniu 28.09.2018:
godz. 12.00 – rozpoczęcie przy bramie głównej Ogrodu Botanicznego UAM 
                      od strony ul. Dąbrowskiego
                    – przejście na miejsce sadzenia pamiątkowego drzewa
godz. 13.00 – finisaż wystawy “Okiem architekta krajobrazu” 
                      w Pawilonie ekspozycyjno-dydaktycznym Ogrodu Botanicznego 
                      (plakat wystawy załączniku)
                    – oprowadzanie po wystawie
                    – mini-program artystyczny “Krajobrazy muzyczne” w wykonaniu Duetu Sambal
godz. 14.00 – uroczysta sesja w sali wykładowej Pawilonu ekspozycyjno-dydaktycznego
                    – głos zabiorą Trzej Prezesi OW SPAK, pełniący funkcję w kolejnych kadencjach od początku powstania Oddziału
                    – gościnny wykład Prezes Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu 
                      Pani Profesor Ireny Niedźwieckiej-Filipiak
godz. 15.00 – poczęstunek 
godz. 16.00 – oficjalne zakończenie obchodów 
 
Wystawa “Okiem Architekta Krajobrazu” zorganizowana z okazji jubileuszu OW SPAK, prezentuje różne formy wypowiedzi architektów krajobrazu o otaczającej nas przestrzeni. Na wystawę składają się dwie odrębne ekspozycje, będące wyrazem projektowych i artystycznych działań architektów krajobrazu. Prace malarskie, rysunkowe oraz ceramiczne są pokłosiem pleneru Członków i Sympatyków Oddziału, który miał miejsce w Ogrodzie Botanicznym w czerwcu br. Są one zapisem przestrzeni Ogrodu w wielu wymiarach, od wnętrz ogrodowych poprzez obraz pojedynczych roślin, aż po twórcze przekształcanie liści, kwiatów, owoców w nowe formy, z nadaniem oryginalnych znaczeń. Wystawa poplenerowa w fascynujący sposób opowiada na nowo o Ogrodzie Botanicznym. Bogactwo narracji wypływa zarówno z różnorodnego tworzywa, jak i odmiennego spojrzenia autorów prac, którzy na swój sposób interpretują przestrzeń Ogrodu. 
Główną oś wystawy “Okiem architekta krajobraz” stanowią natomiast plansze prezentujące wybitne przykłady projektów architektów krajobrazu z całej Europy. IFLA Europe Exhibition 2018 Landscape architecture as a Common Ground to 26 plansz ukazujących 61 realizacji przestrzeni publicznych z 24 krajów stowarzyszonych w International Federation of Landscape Architects. Wystawa była do tej pory prezentowana w Polsce dwukrotnie. 
W opisie wystawy czytamy:
“IFLA Europe Exhibition 2018 Landscape architecture as a Common Ground prezentuje kolekcję projektów niemal wszystkich krajów członkowskich IFLA w formie ekspozycji podróżującej. Ideą wystawy jest ukazanie roli architektów krajobrazu we współczesnym kształtowaniu przestrzeni. Krajobraz – środowisko pracy architektów krajobrazu rozumiane jest jako system, który w ciągłości opiera swoją siłę, bogactwo i zdolność do regeneracji. We współczesnym świecie jednym z głównych zadań architektury krajobrazu jest przywracanie tej ciągłości. Dotyczy to zarówno ponownego odkrycia zielonych połączeń, rekonstrukcji struktur wodnych, jak i korytarzy pieszych i rowerowych. Wystawa ukazuje wszelkiego rodzaju interwencje mające na celu pokonanie barier i przywrócenie płynności i spójności na wielu poziomach. Rozwiązania te przyjmują piękną formę architektoniczną i krajobrazową, a jej piękno wyrasta z funkcjonalnej i ekologicznej mądrości.” 
Katalog wystawy w wersji elektronicznej dostępny jest pod adresem:
 
Wystawa “Okiem architekta krajobrazu” powstała dla uświetnienia jubileuszu Oddziału Wielkopolskiego SPAK dzięki współpracy z Ogrodem Botanicznym UAM oraz Stowarzyszeniem Architektury Krajobrazu. Swą pomoc w realizacji przedsięwzięcia okazali nam również Pan Doktor Przemysław Tomczak z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu UP oraz Pan Piotr Drozda z Firmy Strefa Zieleni. Wszystkim Osobom, które przyczyniły się do powstania jubileuszowej wystawy, składamy serdeczne podziękowania! 

Szczegóły

Data:
28 września 2019
Godzina:
08:00 - 17:00
Kategorie Wydarzenie:
,

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK