Menu Zamknij

“Porozmawiaj z …”

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na pierwsze z serii wydarzeń online IFLA Europe na temat krajobrazów rolniczych „Porozmawiaj z…”. Odbędzie się ono już 16 czerwca 2023 r. o godz. 13:00!

Naszym pierwszym gościem jest Gijs Schilthuis, kierownik działu ds. perspektyw politycznych w Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Rolnictwa.

„Porozmawiaj z…” to projekt IFLA Europe składający się z serii webinariów na temat krajobrazów wiejskich, ale w szerokim znaczeniu, obejmującym inne zagadnienia wykraczające poza rolnictwo, takie jak odporność systemów, adaptacja do zmian klimatycznych, zużycie gleby, relacje miasto-wieś.

Celem tych rozmów jest zwiększenie uznania i świadomości szerokiej publiczności na temat roli, jaką krajobrazy rolnicze odgrywają teraz i w następnych latach, w obliczu ogromnych wyzwań, takich jak zmiany klimatu, wymieranie gatunków i utrata ekosystemów. Wydarzenie jestem elementem obchodów 75-lecia IFLA.

Program:

13:00 Powitanie – Katerina Gkoltsiou, Przewodnicząca IFLA Europe

13:10 Prezentacja grupy roboczej i serii seminariów internetowych – Francesca Neonato, AIAPP Italia, przewodnicząca Grupy Roboczej ds. Krajobrazów Rolniczych IFLA Europe, 

13:15 Wprowadzenie – Merrick Denton-Thompson, Grupa Robocza ds. Krajobrazów Rolnicze IFLA Europe

13:25 Prezentacja Gijsa Schilthuisa, kierownika Działu Perspektyw Politycznych, DG ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich, po której następuje moderowana dyskusja

Moderatorzy: Lena Athanasiadou Psat Phala Grecja Grupa Robocza ds. Krajobrazów Rolnicze IFLA Europe

14:00 Pytania i odpowiedzi

14:30 Wnioski i zamknięcie wydarzenia

Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie.

Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Subskrybuj Biuletyn SAK

Aktualności z branży,działalność SAK i oferty pracy

Chcę otrzymywać bezpłatny Biuletyn SAK