Mapa serwisu 
 
 
 
Walne Zebranie EFLA, Bruksela 2008
 

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu członkiem EFLA

Podczas tegorocznego (2008), dwudniowego Walnego Zebrania w Brukseli przedstawiciele 19 stowarzyszeń zrzeszonych w EFLA zdecydowali o poszerzeniu grona członków o kilka nowych organizacji. Oprócz SAK aplikację złożyły stowarzyszenia z: Czech, Słowacji, Słowenii, Litwy oraz międzynarodowe stowarzyszenie rosyjsko-ukraińsko-białoruskie ALACIS. Po uzyskaniu rekomendacji od Rady Prezesów (President's Council) wszystkie aplikacji zostały przyjęte przez zgromadzonych. Tym samym EFLA powiększyła się o 7 kolejnych stowarzyszeń.

Rozmowy w sprawie współracy trwały ponad rok. W kwietniu 2007 z inicjatywy Prezesa Marcina Gajdy odbyło się w Krakowie spotkanie z przedstawicielami EFLA, które zapoczątkowało proces włączenia stowarzyszenia do EFLA. Jesienią tego samego roku reprezentacja stowarzyszenia brała udział w walnym zebraniu organizacji w Brukseli. W tym roku odbyło się kolejne spotkanie prezesów obu organizacji podczas kongresu architektury krajobrazu w Apeldoorn (Holandia), na którym ustalono warunki członkostwa stowarzyszenia "Zieleń Polska" w strukturach EFLA.

Europejska Fundacja Architektury Krajobrazu (EFLA) to organizacja zrzeszająca stowarzyszenia krajowe dla architektów krajobrazu z krajów Unii Europejskiej. Głowne zadania EFLA to: promocja zawodu architekta krajobrazu, reprezentowanie interesów branży w instytucjach unijnych, utrzymanie standardów kształcenia i praktyki zawodowej we wszystkich krajach europejskich. Od stycznia tego roku EFLA jest częścią Międzynarodowej Federacji Architektów Krajobrazu (IFLA).

 
 
 Członkowie Wspierający SAK:

Projekt SAK:
Parki Lublina - Projekt Rusałka
http://sak.org.pl/index.php/pMenuId/20 Profil SAK na Facebooku
SAK na Facebook
Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK)
tel. +48 696 157 000 | biuro (at) sak.org.pl | www.sak.org.pl | adres korespondencyjny: Kowieńska 19, 51-351 Wrocław
nr rachunku: 95 1750 0012 0000 0000 2648 7056, Raiffeisen POLBANK

Projekt i wykonanie: inti.pl