Mapa serwisu 
 
 
 

GARDENIA

Forum Miejska Sztuka Ogrodowa 22 lutego w Poznaniu

Już 22 lutego podczas Międzynarodowych Targów Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu odbędzie się XII Forum Miejska Sztuka Ogrodowa. Na uczestników czekają trzy panele dyskusyjne z udziałem profesjonalistów, kilka godzin interesujących rozmów oraz duża dawka użytecznej wiedzy. Tegoroczna odsłona Forum „Miasto dla natury” powinna zadowolić każdego.

XII Forum Miejska Sztuka Ogrodowa odbędzie się 22 lutego w pawilonie 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Potrwa od godziny 10 do 16 i podzielone będzie na trzy panele dyskusyjne. W każdym swoją wiedzą dzielić będą się profesjonaliści w swojej branży.

W pierwszej sesji przybliżone zostaną najnowsze trendy w kształtowaniu zieleni w mieście. Jako prelegenci wystąpią: Małgorzata Sobieszczyk z Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu,  Joanna Paniec z Biura Ogrodnika Miejskiego Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku oraz Karol Podyma z Fundacji Łąka w Warszawie. Będzie to  świetna okazja do zapoznania się z najciekawszymi i najmodniejszymi nurtami w projektowaniu zielonej tkanki w mieście. To również możliwość poznania największych wyzwań i problemów, przed którymi na co dzień stają zarządcy miejskiej zieleni.

W drugiej sesji zaplanowano interesującą dyskusję między chirurgami drzew a arborystami. Pojawią się podczas niej: Edyta Rosłon-Szeryńska z Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Ernest Rudnicki  z Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Zbigniew Chachulski z Polskiego Towarzystwa Chirurgii Drzew oraz Witosław Grygierczyk  z Federacji Arborystów Polskich. Postarają się oni odpowiedzieć na pytania, czym różni się arborystyka od chirurgii drzew, jakie mają cechy wspólne i kto tak naprawdę ma rację w trwającej od lat dyskusji. Spodziewać można się więc gorącej wymiany poglądów, w połączeniu z profesjonalną wiedzą i olbrzymim doświadczeniem prelegentów.

W trzecim panelu pojawi się temat lżejszy, choć bardzo ważny, który na łamach miesięcznika „Zieleni Miejska” znalazł już swoje stałe miejsce redakcyjne. To fauna w mieście. Uczestnikami tej dyskusji będą: Weronika Banaszak-Cibicka z Instytutu Zoologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Paweł Pstrokoński z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Kamil Baj z warszawskiego Pszczelarium. Wspólnie z uczestnikami Forum porozmawiają oni o nowoczesnych sposobach na stworzenie w mieście odpowiedniej bioróżnorodności oraz o dążeniu do zrównoważonego rozwoju terenów zurbanizowanych.

Nowością podczas tegorocznego Forum będzie dyskusja, w której udział będą mogli wziąć wszyscy zainteresowani uczestnicy wydarzenia. Każdemu panelowi towarzyszyć będzie wymiana zdań między prelegentami a publicznością. Będzie to doskonała okazja do zadania profesjonalistom intersujących i nurtujących pytań. Forum poprowadzą wspólnie Piotr Urbański z Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Dominik Szymański, redaktor prowadzący miesięcznik „Zieleń Miejska”

Podczas Forum rozwiązana zostanie także tegoroczna, VII już edycja konkursu firmy Abrys „Inspiracje w przestrzeni”, w którym głównym partnerem jest  Lions Club Poznań Patria, wspierający inicjatywę swoją charytatywną działalnością. Tym razem zwycięski projekt ogrodu terapeutycznego będzie zrealizowany przy Zespole Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu. Przewidziano przyznanie nagród w dwóch kategoriach: debiutant oraz profesjonalista.

Udział w Forum jest bezpłatny. Wymagana jest jedynie wcześniejsza rejestracja na stronie zielenmiejska.abrys.pl.

 
 
 Członkowie Wspierający SAK:

Projekt SAK:
Parki Lublina - Projekt Rusałka
http://sak.org.pl/index.php/pMenuId/20 Profil SAK na Facebooku
SAK na Facebook
Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK)
tel. +48 696 157 000 | biuro (at) sak.org.pl | www.sak.org.pl | adres korespondencyjny: Kowieńska 19, 51-351 Wrocław
nr rachunku: 95 1750 0012 0000 0000 2648 7056, Raiffeisen POLBANK

Projekt i wykonanie: inti.pl