Mapa serwisu 
 
 
 

wystawa ZIELEŃ TO ŻYCIE 2017 - 31 sierpnia - 2 września

ZIELEŃ TO ŻYCIE – 25 lat promocji zieleni – wiedzy, jakości i innowacji


25 edycja Międzynarodowej Wystawy ,,ZIELEŃ TO ŻYCIE” odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 2 września w Warszawie w EXPO XXI, pod hasłem ,,Odetchnij zielenią”. Tegoroczne hasło ma dwa konteksty –  przede wszystkim ekologiczny, w którym zieleń ma istotny wpływ na jakość powietrza i klimatu, a także ten związany z relaksem i odpoczynkiem. 

Udział w targach potwierdziło blisko 300 firm z Polski i kilkunastu krajów Europy, a także z Ameryki Południowej i Afryki. Można się spodziewać największej w Polsce i tej części Europy oferty roślin  ozdobnych i owocowych, również kwiatów do dekoracji wnętrz. Wystawcy pokażą także produkty i rozwiązania techniczne, wyposażenie terenów zieleni, usługi. Zobaczymy wiele nowości – w tym rywalizujące o prestiżowe wyróżnienia rośliny. Ekspozycja Konkursu Roślin Nowości w holu głównym.

Dwa pierwsze dni przeznaczone są dla profesjonalistów – projektantów i wykonawców zieleni, producentów roślin, handlu ogrodniczego, a także florystów. W czwartek 31 sierpnia projektanci skorzystać mogą z bezpłatnych warsztatów rozwijających umiejętności projektowania w oparciu o oprogramowanie komputerowe Gardenphilia Designer i VectorWorks (w tym projektowanie instalacji do nawodnień ogrodów).

Drugi dzień dla profesjonalistów (1 września) rozpocznie się konferencja MOCNO ZIELONE MIASTO, skierowana do ogrodników miejskich, specjalistów zajmujących się zielenią publiczną i projektantów.  W programie m.in. najnowsze naukowe dowody na czyszczącą moc roślin, zieleń Berlina - jakie „zielone“ cele są stawiane, jak wygląda proces pracy oraz jakie jednostki w urzędzie są odpowiedzialne za realizację. Nowością będzie panel prezentacyjno-dyskusyjny poświęcony narzędziom i sprawdzonym metodom partycypacyjnym w procesie tworzenia zieleni miejskiej. Ponadto w programie niezawodne byliny i cyfrowa wizualizacja zielonych projektów.

Również w  piątek wyjątkowa okazja do pogłębienia umiejętności projektowych podczas warsztatów z Ann-Marie Powell brytyjską architekt krajobrazu, która przybliży tajniki tworzenia ogrodu w doskonałym angielskim stylu.
Ann-Marie będzie także gościem specjalnym konferencji Dzień Architekta Krajobrazu, w dniu 2 września. Zaprezentuje swoje realizacje – ich projektową i techniczną stronę, ale też pokaże w jaki sposób architekci krajobrazu mogą reagować na trendy społeczne i zmieniające się potrzeby odbiorców.  W programie również kulisy pracy architekta krajobrazu w Rosji. Projekty i doświadczenia związane z realizacją zieleni w tym kraju przedstawi architekt krajobrazu Mirosław Sztuka z firmy S&P Architektura Krajobrazu. 

Zainteresowanych pięknem kwiatów, ale też trendami w tworzeniu kompozycji zapraszamy do obejrzenia oferty sektora kwiatów ciętych i doniczkowych pod nazwą Flower Expo Polska (hala 4), wraz z bogatym programem pokazów szkół florystycznych oraz mistrzów florystyki z Polski, Holandii, Rosji i Estonii.
Premierę na Zieleń to życie będzie mieć Greenery – hurtowa platforma sprzedaży roślin – nowoczesny kanał oferowania rośli przeznaczony dla branżowych kupujących. 

Ostatni dzień wystawy to dzień dla publiczności, hobbystów i pasjonatów ogrodów. Tego dnia – bezpłatne  pokazy, prelekcje, spotkania z ekspertami.
Kiermasz roślinnych rarytasów towarzyszy tragom przez 3 dni. Upolować będzie można ciekawe odmiany prosto od producentów.

Rejestracja dla branżowych gości i szczegóły programu na stronie www.zielentozycie.pl

Serdecznie zapraszamy.

Organizatorzy: 
Agencja Promocji Zieleni Sp. z o.o. , Związek Szkółkarzy Polskich   
Al. Jana Pawła II 80 lok. 71
00-175 Warszawa
tel. +48 22 435 47 20 (21-22),
kontakt@zielentozycie.pl
www.zielentozycie.pl www.greenislife.pl www.zszp.pl

Wydarzenie pod patronatem SAK. 

patronat
 
 
 Członkowie Wspierający SAK:

Członkowie Wspierający SAK, Hortnas, Libet, Lorberg, Politechnika Krakowska, quick-mix, Schreder, SIK polski, Rain Bird, Vectorworks, Zdrojownia

Projekt SAK:
Parki Lublina - Projekt Rusałka

Profil SAK na Facebooku
SAK na Facebook
Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK)
tel. +48 696 157 000 | biuro (at) sak.org.pl | www.sak.org.pl | adres korespondencyjny: Kowieńska 19, 51-351 Wrocław
nr rachunku: 95 1750 0012 0000 0000 2648 7056, Raiffeisen POLBANK

Projekt i wykonanie: inti.pl