Mapa serwisu 
 
 
 
Arche
 

Spotkanie z redakcją Arché w Lublinie

Zapraszamy na spotkanie promocyjne z redakcją czasopisma Arché z okazji wydania pierwszego po 10-letniej przerwie numeru. Spotkanie odbędzie się 26 stycznia w ośrodku Brama Grodzka Teatr NN w Lublinie (godz. 18). W spotkaniu wezmą udział: redaktor naczelny Jeremi T. Królikowski oraz autorzy Arché.

 

Po spotkaniu lub w jego trakcie będzie można kupić po promocyjnej cenie pierwszy wznowiony numer, a być może także kolejny, który jest obecnie w druku.

Arché jest czasopismem poświęconym zjawiskom genius loci, kultury przestrzeni i twórczości ze wszystkich dziedzin i dyscyplin artystycznych. Arché powstało, jako czasopismo poświęcone twórczości, kulturze i krytyce artystycznej oraz architektonicznej. Pierwszy numer ukazał się w 1988 roku jako wydawnictwo jednorazowe. Arché ukazywało się ciągle, acz nieregularnie od 1990 roku do 2000 roku. Arché było pismem wychodzącym od czasu do czasu, trzy, cztery lub dwa razy do roku. Tematyka obejmowała wszystkie dyscypliny artystyczne: malarstwo, grafikę, rysunek, fotografię, instalacje, teatr, operę, film, rzeźbę, architekturę, wydobywając dawne i aktualne związki pomiędzy nimi. Arché zwracało szczególną uwagę na formułowanie nowych propozycji artystycznych. W numerze 4/5 prezentowany był nurt postkatastrofizmu, który teraz staje się coraz bardziej aktualny. Ukazało się 20 numerów, a obecnie zostało wznowione w tym samym formacie, również, jako czasopismo czarno-białe. Poprzednia edycja Arché cieszyła się uznaniem czytelników z różnych stron świata, między innymi z Japonii. To skłoniło do publikacji tekstów także w języku angielskim.


Arché jest obecnie wydawane przez Stowarzyszenie Genius Loci. Oficjalna witryna internetowa Arché: www.arche.tosztuka.pl; kontakt z redakcją: arche.redakcja@gmail.com

Czasopismo jest dostępne w sklepie internetowym Muzeum Pałacu w Wilanowie: www.sklep.wilanow-palac.pl
Zapraszamy na stronę Arché na portalu społecznościowym Facebook www.facebook.com/archeredakcja

Na spotkanie zapraszamy w imieniu Arché oraz partnerów wydarzenia: Stowarzyszenia Architektury Krajobrazu (SAK), Teatru NN i Forum Kultury Przestrzeni. 

 
 
 Członkowie Wspierający SAK:

Projekt SAK:
Parki Lublina - Projekt Rusałka
http://sak.org.pl/index.php/pMenuId/20 Profil SAK na Facebooku
SAK na Facebook
Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK)
tel. +48 696 157 000 | biuro (at) sak.org.pl | www.sak.org.pl | adres korespondencyjny: Kowieńska 19, 51-351 Wrocław
nr rachunku: 95 1750 0012 0000 0000 2648 7056, Raiffeisen POLBANK

Projekt i wykonanie: inti.pl